Свържи се с нас

Новини

Звезди на волейбола идват днес в Габрово за шоу

Published

on

убилей КокоПо случай 10-годишнината на ВК – КВК – Габрово и 50-годишния юбилей на Коко Григоров, Волейболен клуб „Коко Волей 2016″ организира мач – спектакъл „Магията на волейбола“.

Основното събитие на вечерта е бенефис на Атанас Божилов, Николай Найденов, Христо Запрянов и Красимир Гайдарски, постигнали огромни успехи с ВК – КВК – Габрово.

Един срещу друг ще се изправят „Легендите на България“ и „Звездите на Габрово“.

Специално за шоуто в Габрово ще дойдат Евгени Иванов – Пушката, Людмил Найденов, Боре Кьосев, Мартин Стоев, Любо Ганев, Димо Тонев, Найден Найденов, Димитър Божилов, Петър Узунов и либерото Тони Николов, а срещу тях ще се изправят Ники Найденов, Краси Гайдарски, Христо Запрянов, Краси Стефанов, Станислав Петков, Коце Стойков, Вальо Кънев, Николай Григоров, Иван Власев, Мартин Палийски и либерото Теди Салпаров.

Треньор на „Легендите на България“ ще бъде Димитър Златанов, а на „Звездите на Габрово“ Любо Герасимов. Двата състава ще излязат със екипи на „Асикс“ специално подготвени за събитието.

Специално участие в спектакъла ще вземат магьосниците от Куик Хенд Проджект Дани Белев и Мистър Джим, както и балет „Магия“ на Алекс Белков.

Водещи на волейболното шоу ще бъдат DJ Теди Джорджо и Испектор N-Joy. Рефери на мача ще са Христо Григоров и Деко Григоров.

„Магията на волейбола“ ще се проведе днес, 27 май, от 18.30 часа в Спортна зала „Орловец“. Билети за събитието може да намерите в кафе „Колизеум“, както и на входа на спортната зала.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Гроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!

Published

on

„Започва работа по тунела под връх Шипка“, съобщи в Габрово вицепремиерът и министър транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

Той нарече обекта „епохален“ и припомни, че договорът за строителството на тунела беше подписан през месец юни 2022 г.

Министърът уточни, че четири години бяха загубени заради екологични процедури, обжалвания и съдебни спорове.

„Сега работата започва. Надявам се, че до края на 2030 г., тунелът ще бъде функциониращ и ще свържем най- после Северна с Южна България“, допълни министър Караджов.

Гроздан Карджов беше в Габрово по повод при откриването на новото болнично вертолетно летище в МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово.

Зареди още

Новини

Народният представител Михаил Митов с приемни дни в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Михаил Митов ще проведе приемни дни за граждани в Габрово, Севлиево и Трявна.

Те ще бъдат следваща седмица, на 19.01.2026 г., понеделник и 20.01.2026 г., вторник при следния график:

Габрово
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 17:00 часа
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Иван Гюзелев“ 1

Трявна
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 10:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Ангел Кънчев“ 53

Севлиево
Дата: 20.01.2026, вторник
Час: 17:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Стефан Пешев“ 87

Телефонен номер за записване на час – 0886 245 315.

Зареди още

Култура

НАГ стана асоциирано училище към Софийския университет

Published

on

Националната Априловска гимназия получи едно от най-високите отличия в системата на българското образование. По решение на Ректорското ръководство на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ училището бе избрано за четвъртото асоциирано училище към най-стария и престижен университет в страната.

Новината беше официално обявена днес – 14 януари, от заместник-ректора по администрацията и информационните дейности на Софийския университет, доц. д-р Първан Първанов, по време на тържественото честване на патронния празник на гимназията пред паметника на Васил Априлов в Габрово.

Асоциираните училища към Софийския университет са част от национална мрежа от образователни институции, които имат официално партньорство с университета. Статутът се присъжда след решение на Ректорското ръководство и одобрение от Министерството на образованието и науката.

Новият статут предоставя редица възможности за учениците и учителите на гимназията – участие в университетски лекции, семинари и научни инициативи, реализация на съвместни проекти с преподаватели от СУ, както и достъп до академични ресурси, лаборатории и иновативни програми.

Учителите ще получават методическа подкрепа и възможности за допълнителна квалификация, а учениците – вдъхновение и реална връзка с академичната общност. Включването на Националната Априловска гимназия в тази престижна група от едва четири училища е признание за високото ниво на обучение, утвърдените традиции и устойчивата работа на училищната общност.

Партньорството със Софийския университет е естествено продължение на мисията, заложена от Васил Априлов – изграждане на модерно и просветено образование, насочено към развитие на таланти, знания и лидерски качества. С този статут гимназията затвърждава своята роля като водещ образователен център, съчетаващ традиция и иновации в подготовката на бъдещите учени, професионалисти и лидери на България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица