

Любопитно
Програмата днес – 18 май
Криско и Лора Караджова ще видим на сцената на пл. „Възраждане“ днес – 18 май, сряда. Концертът започва в 18.30.
От 20.30 пред публиката ще излезе габровската група Diversity. Познаваме момчетата от миналата година, когато разтърсиха със здрав звук площада.
Дайвърсити /DIVERSITY/е създадена 2013 година от група непрофесионални музиканти, като състав към ЧИТАЛИЩЕ “АПРИЛОВ- ПАЛАУЗОВ 1861”.
В момента групата изпълнява кавъри на Deep Purple, Whitesnake, Rainbow, Metallica и др. Настоящи членове: Ради Илиев-китара /бек вокали/, Росен Илиев – китара /бек вокали/, Драгомир Челебиев – вокал, Илиян Илиев – бас, Росен Тихов – барабани. Стилове – рок и хеви метъл!
За любителите на театъра днес има две постановки, част от Международния фестивал на спектаклите за един актьор.
От 18.00 часа в кукления театър започва „Дневникът на един луд“ по Н.В. Гогол на Стелиян Радев, а от 20.00 в ДТ „Рачо Стоянов“ – „Юбилей“ от А.П. Чехов на Мариус Куркински.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Кулинарното хоби на Михаела Милчева печели все повече сърца


Михаела Милчева – млада и амбициозна дама от Габрово – привлича все по-голямо внимание в дигиталните платформи със своите оригинални и майсторски изработени сладкарски и кулинарни произведения.
Завършила Националната Априловска гимназия, тя избира да остане в Габрово, където с вдъхновение и постоянство развива любимото си хоби – правенето на торти.
„Израснах около аромат на ванилия и шоколад, защото майка ми е сладкар и именно от нея наследих любовта към това изкуство“, споделя тя с усмивка.
Кулинарията за Михаела не е просто занимание в свободното ѝ време – тя посвещава сърцето си на това, което обича най-много. Тортите и вкусотиите ѝ не само изглеждат впечатляващо, но са създадени и с щипка любов.
Михаела е създател на ToptaLab – кулинарно пространство, в което съчетава традиционни рецепти с модерна визия и индивидуален стил.
Нейното вдъхновение се разгръща в социалните мрежи: Facebook, Instagram и TikTok. Там нейните публикации събират лайкове и сърца, а последователите ѝ се увеличават с всеки нов кулинарен пост.
С ясни планове за бъдещо развитие и реализация в кулинарната сфера, Михаела Милчева продължава да вдъхновява и показва, че когато правиш нещо с любов – резултатите не закъсняват.


Култура
Бляскаво представяне на МК „Весела“ на конкурс в Гърция


С две престижни награди се завърнаха младите пианистки Полина Флориду и Невин Халил от шестото издание на Международния конкурс „От Бах до джаз“, който се проведе в Атина, Гърция.
Двете талантливи музикантки, възпитанички на клавирния педагог Весела Пенева, представиха достойно Музикален клуб „Весела“ и България сред над 80 участници от различни страни.
Журито на конкурса, съставено от изтъкнати музиканти и преподаватели от Русия, Турция, Франция, Румъния, Гърция и Китай, оцени високо изпълненията на младите инструменталисти, като отличи само най-добрите.
В първа възрастова група, второкласничката Невин Халил впечатли журито и публиката със своето майсторство и заслужено спечели втора награда. Тя бе и сред малкото участници, поканени да свирят на заключителния Гала-концерт – признание за нейния талант и сценично присъствие.
В четвърта възрастова група, където конкуренцията беше особено оспорвана, Полина Флориду, ученичка в 10 клас, завоюва четвърта награда – постижение, което заслужено бе определено като изключително от артистичния директор на конкурса, пианистката Лилия Бояджиева (България – Франция).


Тя сърдечно поздрави двете участнички, техните родители и техния преподавател Весела Пенева, изразявайки възхищението си от факта, че двете момичета не учат в музикално училище, а са любители с изключителен талант и дисциплина.


Любопитно
Старата кола не трябва да тежи на джоба ти!


Независимо дали е повреден, стар, негоден или бракуван – автомобилът ви заслужава достоен финал на своя път. Вашата непотребна кола не само заема място, но и продължава да ви струва пари с ненужни данъци и главоболия.
Не я оставяйте да ръждясва – ВАИКАР ще я изкупи на добра цена, бързо и коректно. Време е да се сбогувате с нея след вярната ѝ служба, при това с уважение и печалба!
ВАИКАР – №1 в Габрово за изкупуване на стари автомобили – ще я вземе от вас:
Срещу реална пазарна стойност
Бързо и без усилия
Без бумащини и с коректно отношение
Обадете се на +359 999 009 008 – ние ще се погрижим за всичко! Време е за разумно решение!