Новини

„Спартак“- Плевен победи ФК „Янтра“ с 2:0

Published

on

Отборът на „Янтра“ отстъпи като гост на „Спартак“ – Плевен с 2:0. Двубоят, игран вчера на градския стадион в Плевен, бе от 24-я кръг на първенството в Северозападната „В” АФГ. Футболистите на ФК“Янтра“ успяха максимално да се противопоставят на своя съперник и въпреки допуснатата загуба изнесоха много качествена футболна продукция.

Мачът започна с битка в средата на терена, като домакините от Плевен имаха лек превес в задържането на топката. Първото голово положение дойде в 10 минута, когато футболист на „Спартак“ беше изведен зад гърба на защитата, но ударът му се отби в страничната греда. Габровските футболисти съумяха да отговорят и на свой ред организираха няколко опасни атаки. Мирослав Косев беше намерен с диагонален пас пред наказателното, но последвалия му удар не намери очертанията на вратата.

Най-близко до гола през първото полувреме беше Ивайло Христов, който доразви една хубава атака на „Янтра“. Той навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. В 35 минута домакините от Плевен успяха да открият резултата. Симеон Рудашки получи пас в коридор и успя да преодолее вратаря Александър Витанов за 1:0.  След попадението момчетата на Радия Дойчев не се пречупиха и създадоха няколко възможности за връщане на равенството в мача, но попадение до края на полувремето не падна.

В началните минути на второто полувреме габровските футболисти показаха, че са максимално мотивирани да си тръгнат с нещо от мача. В 51 минута Иво Христов получи много хитър пас в коридор, проби мощно по фланга и успя да центрира. Последва разбъркване в наказателното поле и удар, от който габровци спечелиха корнер. След изпълнението на ъгловия удар Миро Косев успя да отправи топката от воле на метри над горната греда. В 66 минута домакините от „Спартак“ успяха да реализират второ попадение. Футболист на домакините напредна от ляво и центрира. Топката беше свалена и Васил Шопов /Спартак/ я прати в горния десен ъгъл на вратата – 2:0.

„Янтра“ беше много близко до отбелязване на гол. Удар на влезлия Момчил Кинов попадна в ръцете на вратаря.  Христо Марков пробва рефлекса на стража на плевенчани от пряксвободен, но топката не попадна във вратата. В 84 минута дойде и най-спорният момент в мача. Футболист на домакините се спречка с Момчил Кинов и съдията показа червен картон на габровския футболист. До края на сблъсъка преобладаваха единоборствата по целия терен.

Двубоят беше и официален дебют за юношата на „Янтра“ – Илиян Кънев, който се появи в игра в края на мача. Срещата  със „Спартак“ – Плевен пропуснаха 4 основни играчи – Николай Василев, Мартин Ангелов, Христо Атанасов, Емил Георгиев. С допуснатата загуба габровските футболисти заеха 4 място във временното класиране с 44 точки. Следващият мач на момчетата на Радия Дойчев е гостуване в Горна Оряховица в неделя.

Новини

РЗОК Габрово обяви временен телефонен номер

Published

on

Поради технически проблем, в момента не е възможно да се осъществява телефонна връзка с РЗОК – Габрово посредством официално обявените телефонни номера.

Работи се по отстраняване на проблема, но тъй като е сериозен и е свързан с изчакване за доставка на компоненти, РЗОК Габрово обявява телефонен номер 066 805 650 за връзка.

Гражданите, които имат нужда да се обадят в РЗОК Габрово, могат да ползват този телефонен номер до отстраняване на техническия проблем.

Въпроси, които не са с неотложен характер могат да се поставят и на електронна поща – gabrovo@nhif.bg.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Любопитно

ПТГ „Д-р Никола Василиади“ спечели турнир по волейбол

Published

on

Професионалната техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ спечели турнир по волейбол, в чест на 60-годишнината на ПГИ „Рачо Стоянов“ – Дряново. Междуучилищното състезание се проведе вчера, 5 октомври, в дряновската спортна зала.

В надпреварата участваха четири професионални гимназии, като освен шампионите и домакините, играха и отборите на ПГ „Марин Попов“ – Севлиево и Професионална гимназия по лека промишленост и икономика „Атанас Буров“ – Горна Оряховица.

„Василиадевци“ бяха безапелационни, надигравайки своите опоненти, без дори да загубят гейм в трите мача.

Участието в турнира бе част от дейностите на спортен клуб по волейбол на ПТГ „Д-р Никола Василиади“, създаден по Национална програма „Заедно в изкуствата и спорта“, с треньор Иван Башев. Училищната общност пожелава на момчетата още много успехи и победи на спортната площадка.

За отбелязване на 127 – годишнината на гимназията, ПТГ „Д-р Н. Василиади“ ще организира междуучилищни турнири с всички спортни клубове по Национална програма „Заедно в изкуствата и в спорта“.

Финалните срещи ще се проведат в спортна зала „Орловец“ на 16 декември, в навечерието на празника на училището и ще бъдат достоен завършек на отбелязването на 200- годишнината от рождението на патрона д-р Никола Василиади.