Крими
Делото за жестокото убийство на 30-годишния Цветомир тръгна
В съдебно заседание, проведено в понеделник (4 април), състав на Окръжен съд – Габрово, даде ход на наказателно дело от общ характер, образувано по обвинителен акт на Габровска окръжна прокуратура против К.Г. от Габрово, обвинен в извършване на убийство.
Повдигнатото на К.Г. обвинение е за това, че за времето от 8,30 до 9,30 ч. на 20 септември миналата година в габровското село Чукили, умишлено умъртвил 30-годишният Цветомир Петков като му нанесъл множество удари с юмрук и ритници с крак в главата. В резултат на това пострадалият получил черепно-мозъчна травма и увреждания на мозъка довели до смъртта му, като тя е причинена по особено мъчителен за убития начин и с особена жестокост.
В началото на процеса съдът конституира родителите на пострадалия като частни обвинители и граждански ищци по делото. За съвместно разглеждане в наказателния процес бяха приети предявените от тях граждански искове против подсъдимия с претенции за заплащане на обезщетения за причинени от деянието неимуществени вреди в размер от по 350 000 лева.
В хода на заседанието, продължило близо девет часа, съдебният състав разпита шестнадесет свидетели, част от тях – присъствали по време на инцидента. Като доказателства по делото бяха приети и заключенията на изготвените на досъдебното производство две съдебно-медицински експертизи.
С оглед неявяването на вещите лица, изготвили химическата и комплексната психиатрично-психологична експертизи и съобразявайки становищата на частните обвинители и защитата, заявили, че държат на непосредствения разпит на експертите, съдът отложи разглеждането на делото като насрочи следващото съдебно заседание за 17 май 2016 година.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Георги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово

Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев старши комисар Георги Георгиев е временно преназначен на длъжността директор на Областна дирекция на МВР – Габрово.
Днес, 27 февруари, новият ръководител на областната дирекция бе представен пред състава от заместник-министъра на вътрешните работи Калоян Милтенов, информираха от пресцентъра на дирекцията.

Старши комисар Георги Георгиев е роден през 1980 г. в гр. София. Завършил е висше образование в Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“.
В системата на МВР постъпва през 2001 г., като през годините заема различни ръководни и експертни длъжности в структурите на министерството.

Професионалният му опит е свързан с работа в Столичната дирекция на вътрешните работи и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“. До настоящото си назначение изпълнява длъжността началник сектор в 04 Районно управление при СДВР.
Досегашният директор старши комисар Пламен Иванов се връща на длъжността началник на Районно управление – Трявна.

Крими
10 години затвор за габровец, продал на полицаи под прикритие над 16 кила марихуана

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 24 февруари 2026 г., състав на Окръжения съд осъди мъж от Габрово на лишаване от свобода и глоба, за престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества.
Съдът призна подсъдимия габровец, с инициали Й.Й. за виновен в това, че от неустановена дата в началото на месец август 2024 г. до 15 август 2024 г. се сговорил с друго лице да върши на територията на област Габрово престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества, за които е предвидено наказание лишаване от свобода повече от три години и чрез които се цели да се набави имотна облага.
Й.Й. бе признат за виновен в това, че в периода от 12 до 15 август 2024 г., при условията на продължавано престъпление, в съучастие като съизвършител с друго лице, разпространил, продавайки на служители под прикритие, и държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества в особено големи размери – общо 16 106,58 грама марихуана, на стойност 322 131,60 лева.
За всяко от горепосочените престъпления на Й.Й. бе наложено съответно наказание, като на основание чл. 23, ал. 1 от НК съдът определи на подсъдимия общо наказание в размер на 10 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим.
Към посоченото наказание лишаване от свобода бе присъединено и наказание глоба в размер на 50 000 лева (равностойни на 25 564,60 евро). С оглед доказателствата по делото Й.Й. бе оправдан по обвинението за държане с цел разпространение на още 2 841,26 грама коноп марихуана.
Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Апелативен съд – В. Търново в 15-дневен срок.
По отношение на другото лице, участвало в престъпния сговор, е одобрено споразумение в отделно съдебно производство.

Крими
Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.
На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.
От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.
В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.
Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

-
Любопитнопреди 7 дниИзтича крайният срок за подкрепа на Преслава Василева за „Кралица на Варна“
-
Новинипреди 6 дниОтличия за „КюБол“ на републиканското първенство по билярд
-
Новинипреди 6 дниДа помогнем на Ники да оздравее!
-
Новинипреди 7 дни„Янтра“ се наложи убедително над „Етър“ в дербито на региона
-
Новинипреди 6 дниНовият областен на Габрово встъпи в длъжност
-
Кримипреди 6 дниСгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово
-
Кримипреди 5 дни10 години затвор за габровец, продал на полицаи под прикритие над 16 кила марихуана
-
Кримипреди 5 дниГеорги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово





