Свържи се с нас

Любопитно

Скъпи Дядо Коледа, ела у нас!

Published

on

Ако често чувате тези думи, ако детето Ви мечтае да срещне отблизо добрия старец и дори е готово да подели с него любимите си бисквитки, не се колебайте да ни потърсите. Отворете широко прозорците на душата си, избършете старателно полепналия прах по измореното си съзнание и дайте шанс на чудото да ви намери.

Рекламна агенция „Елмазови“ предлага една нова, в смисъл на добре забравена стара, услуга, която Габрово изгуби в далечни времена по знайни и незнайни причини, а именно – Дядо Коледа и Снежанка на гости във вашия дом. Към тях ще добавим приказно красив зимен, и разбира се, празничен декор, фотограф и подарък.

От 23 до 28 декември всеки заявил предварително своето желание, ще може да посрещне в дома си Дядо Коледа и Снежанка и да получи мечтания подарък. Професионален фотограф ще се погрижи да запечата мига за спомен и да подготви за вас 15 кадъра в електронен вариант.

Добрата стара снимка на хартия, поставена в елегантна рамка, ще бъде нашия подарък за вас, с надеждата да му отредите специално място в онзи кът, който събира цялото семейство по празниците. За да си осигурите среща на живо с Дядо Коледа и Снежанка е необходимо в срок до 17 декември да се обадите на телефон: +359887555260, да посочите адрес, дата и час на посещението, както и вида на услугата:

– фотограф с декор – цена 99 лева.
Получавате фотосесия с 15 професионално обработени кадъра, в домашна обстановка, която декорът ни ще преобрази до неузнаваемост и удобството да се чувствате комфортно и свободно пред обектива, защото „моят дом е моята крепост“

– Дядо Коледа и Снежанка – цена 89 лева.
Получавате среща на живо с Дядо Коледа и Снежанка, които ще подарят лично мечтания от детето подарък, ще поговорят с него и ще го усмихнат, докато вие се наслаждавате на несравнимото усещане, което носят грейналите от почуда и възторг очи на малкото ви съкровище.

– Дядо Коледа и Снежанка с фотограф и декор – цена 159 лева.
Получавате незабравим спомен, истински празник и история, която ще разказвате години наред, плюс всичко, посочено по-горе!

В същия срок / до 17 декември, 17.00 часа/ е необходимо да донесете подаръка за вашето дете в офиса на Агенцията, на адрес: ул. „Софроний Врачански № 1 в Габрово, опакован и с ясно означен получател, адрес и телефон за обратна връзка.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Култура

Три златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“

Published

on

Младите пианисти от Музикален клуб „Весела“ отново доказаха своя висок професионализъм и талант, като спечелиха впечатляващи отличия на престижния Национален клавирен конкурс „Орион“, проведен в София през 2025 година. Три златни медала завоюваха Полина Флориду (11 клас), Мира Русинова (9 клас) и Кристина Стефанова (4 клас), които безапелационно грабнаха първите награди в своите възрастови групи.

Техните блестящи изпълнения впечатлиха журито и публиката, като още веднъж доказаха, че Музикален клуб „Весела“ е средище на изключителни млади таланти. Сребърни медали в надпреварата заслужиха Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), а бронзово отличие донесе Иво Велков (9 клас).

Всички участници впечатлиха журито, съставено от преподаватели и пианисти от Националната музикална академия. Председателят на журито, проф. Борислава Танева, отправи специални поздравления към клавирния педагог Весела Пенева за нейната всеотдайност, високо ниво на подготовка и забележителните постижения на нейните ученици.

Конкурсът „Орион“ се провежда вече пета поредна година в къщата-музей „Панчо Владигеров“ – място, което носи духа и вдъхновението на един от най-великите български композитори.

Събитието обединява както любители пианисти, така и ученици от музикалните училища, а тази година към тях се присъединиха и млади композитори, които представиха свои клавирни творби. Задушевната атмосфера в дома на Владигеров и срещата с изкуството на връстниците им мотивира младите музиканти за нови постижения и вдъхновения.

Зареди още

Любопитно

Габрово изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!

Published

on

Габрово подготвя голямо празнично събитие на 30 декември и кани жители и гости на града да изпратим заедно 2025 година с много музика, светлина и настроение.

На сцената ще излезе Рафи с бенд, които обещават енергичен концерт, любими хитове и празничен заряд, подходящ за всички възрасти.

Центърът на Габрово ще оживее с празнични илюминации, които ще превърнат вечерта в истинско светлинно преживяване.

Гостите ще могат да се стоплят с топли напитки, да се срещнат с приятели и да се потопят в атмосферата на споделена радост и очакване на новото начало.

Габрово ви очаква – с усмивки, музика и празнични илюминации. Да изпратим старата година заедно!

Зареди още

Любопитно

Ротари клуб Габрово дари сценична машина за сняг на кукления театър

Published

on

Понякога най-красивият сняг не пада от небето. Понякога той идва като жест – тих, топъл и истински. В навечерието на Коледа, Ротари клуб Габрово направи такъв жест към Държавен куклен театър – Габрово, дарявайки му сценична машина за сняг – подарък, който ще носи радост, усмивки и вълшебство за най- искрената публика: децата.

Дарението е естествено продължение на добрите отношения между Ротари клуб Габрово и габровския куклен театър – отношения, изградени върху уважение, доверие и споделена грижа за културата и децата на нашия град. Но този жест носи и още един, по-дълбок смисъл – той е своеобразна награда и „добре дошли у дома“ за актьорите, които съвсем скоро се завърнаха от Китай с голямо признание.

От 2 до 8 декември 2025 г. Държавен куклен театър – Габрово взе участие за първи път в Четвъртата международна седмица на кукленото изкуство в Китай – събитие, което събира на едно място традиции, култури и майсторство от цял свят. Българският глас в това многоезично културно пространство прозвуча силно и достойно. Авторската постановка на младия и вдъхновен творчески екип Венера Нечкова и Краси Кирчев – „Лъжливото овчарче“, завоюва престижния приз „Изключително културно наследство в областта на кукленото изкуство“ – награда, която носи не само признание, но и гордост за Габрово и България.

И ако сцената в Китай е била мястото, където талантът е бил оценен, то сцената в Габрово остава домът, в който чудесата се случват всеки ден – пред очите на децата. Именно там новата машина за сняг ще превръща всяко представление в истинска коледна приказка, ще кара очите да светят и ще напомня, че магията съществува.

„Този сняг не е просто ефект. Той е благодарност, признание и вяра в хората, които пазят детското въображение живо“, споделят от Ротари клуб Габрово.

Коледа е време за подаръци, но най-ценните от тях не се опаковат. Те се дават от сърце. И когато културата, добротата и детската радост се срещнат на една сцена, тогава знаем, че сме на прав път. Нека този сняг да вали дълго за децата, за изкуството и за нашето Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица