Любопитно
Съвети от Aiko XXXL при избор на нощно шкафче
В забързания свят нощните часове, които прекарваме в сън, са изключително важни. Ако не успяваме да отпочинем добре, динамиката на ежедневието ни повлиява – било то на емоционалното ни състояние или в здравословен план. Затова ние от Aiko XXXL обръщаме специално внимание на спалнята и обзавеждането в нея. Стремим се да предлагаме иновативни решения за Вашия комфорт, съчетани с някои традиционни правила, оставащи непроменливи през годините. Част от едно такова решение са тъкмо нощните шкафчета – без тях спалнята е незавършена и винаги ще напомня, че нещо липсва.
Кое обикновено Ви ръководи при избора на нощни шкафчета?
Основните фактори, определящи избора Ви, са: цена; цветове; материали и суровини, които са използвани за направата им; специфична орнаментика и др.
Практиката е спалнята и нощните шкафчета (вкл. гардероби, скринове и т.н.) да се купуват в комплект. Поради различни причини обаче след време се налага да подновите някои от компонентите, които най-често се очертават именно нощните шкафчета. Те са най-леките, най-лесно преносимите и редовно ни хрумва да сменим мястото им. Да не говорим колко пъти ги ползваме като столче, върху което се качваме, за да достигнем нещо нависоко. Заливаме ги с вода, докато търсим чашата в тъмното. И така, след време се оказва, че е добра идея да ги смените.
Какви идеи ще намерите в онлайн магазина на Aiko XXXL?
Практични, нестандартни, креативни, конвенционални. Какъвто и да е стилът на обзавеждането у дома Ви – от пищен барок до семпли визии – нощните шкафчета, които предлагаме, ще се впишат идеално в стандартите и критериите Ви за красота. Предлагаме по-скъпи, но на практика вечни материали като орех, дъб и бук. За хората с по-ниски бюджети отлична работа ще свърши ПДЧ-то, което е сред най-разпространените и сравнително евтини материали в мебелното производство напоследък.
Винаги се интересувайте и от размерите, тъй като често пропускате, че височината или широчината на конкретните мебели може да не пасне добре в спалнята. Нека да не бъдат нито твърде ниски, нито прекалено високи, за да Ви служат по предназначение.
Ако се тревожите, че няма да попаднете на най-добрия модел или няма да измерите правилно, по всяко време можете да ни потърсите за съдействие. И на място, и в интернет ще се отзовем своевременно и ще Ви предложим всичко, с което разполагаме и което ще Ви удовлетвори в максимална степен.
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Култура
Три златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“

Младите пианисти от Музикален клуб „Весела“ отново доказаха своя висок професионализъм и талант, като спечелиха впечатляващи отличия на престижния Национален клавирен конкурс „Орион“, проведен в София през 2025 година. Три златни медала завоюваха Полина Флориду (11 клас), Мира Русинова (9 клас) и Кристина Стефанова (4 клас), които безапелационно грабнаха първите награди в своите възрастови групи.
Техните блестящи изпълнения впечатлиха журито и публиката, като още веднъж доказаха, че Музикален клуб „Весела“ е средище на изключителни млади таланти. Сребърни медали в надпреварата заслужиха Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), а бронзово отличие донесе Иво Велков (9 клас).


Всички участници впечатлиха журито, съставено от преподаватели и пианисти от Националната музикална академия. Председателят на журито, проф. Борислава Танева, отправи специални поздравления към клавирния педагог Весела Пенева за нейната всеотдайност, високо ниво на подготовка и забележителните постижения на нейните ученици.


Конкурсът „Орион“ се провежда вече пета поредна година в къщата-музей „Панчо Владигеров“ – място, което носи духа и вдъхновението на един от най-великите български композитори.


Събитието обединява както любители пианисти, така и ученици от музикалните училища, а тази година към тях се присъединиха и млади композитори, които представиха свои клавирни творби. Задушевната атмосфера в дома на Владигеров и срещата с изкуството на връстниците им мотивира младите музиканти за нови постижения и вдъхновения.


Любопитно
Габрово изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!

Габрово подготвя голямо празнично събитие на 30 декември и кани жители и гости на града да изпратим заедно 2025 година с много музика, светлина и настроение.
На сцената ще излезе Рафи с бенд, които обещават енергичен концерт, любими хитове и празничен заряд, подходящ за всички възрасти.
Центърът на Габрово ще оживее с празнични илюминации, които ще превърнат вечерта в истинско светлинно преживяване.
Гостите ще могат да се стоплят с топли напитки, да се срещнат с приятели и да се потопят в атмосферата на споделена радост и очакване на новото начало.
Габрово ви очаква – с усмивки, музика и празнични илюминации. Да изпратим старата година заедно!


-
Кримипреди 3 дниЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Кримипреди 4 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Любопитнопреди 4 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Културапреди 4 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 6 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 4 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона
-
Любопитнопреди 2 дниЧестита Нова 2026 година, скъпи читатели!








