Свържи се с нас

Любопитно

Благоустрояване произвежда паркова мебел по собствен дизайн

Published

on

След създаването на съоръжения за обучение и игра на домашни любимци, на територията на обособената през миналата година площадка, Общинско предприятие „Благоустрояване“ продължава с развитието на отдел „Строителство и поддържане“ в тази насока.

В дърводелската работилница на отдела се произвеждат модели на пейки, къщички за птици и други дървени конструкции, които намират място в градската среда. Вчера, 10 юни, две от произведените пейки бяха поставени в градинката срещу Дома на книгата.

Предвижда се разширяване на производството и поставянето на „дизайнерските“ мебели и в други части на града. Дейностите на отдела включват поддържане на общинска публична собственост, в т.ч. дребни ремонти на алеи, тротоари, парапети, подпорни стени и съоръжения, ремонт на сгради общинска собственост, грижи за поливните системи, чешми и част от фонтаните в града, обновяване и изработка на паркова мебел – пейки, перголи и други, поддръжка на детски площадки и съоръженията за игра на деца.

За производството на дървените съоръжения е използван дървен материал от премахнати опасни дървета на територията на града.

*Снимки: Община Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Карнавалният екип представя модните тенденции на сезона

Published

on

Карнавалният екип официално представя най-новата колекция от артикули за Карнавал 2026, вдъхновена от тазгодишното мото „Да му отпуснем края“.

Линията е смела, модерна и вярна на габровския дух – практична, закачлива и разпознаваема отдалеч.

От 11 май артикулите ще бъдат налични в Туристическия информационен център, а на 16 май, в деня на Карнавала, ще се предлагат и на площад „Възраждане“ от 10.00 до 18.00 ч., или докато количествата се изчерпят. Колекцията залага на класическото черно и бяло, допълнени от задължителния котешки акцент – символ, без който габровският хумор не би бил същият.

Тениските са налични в мъжки, дамски и детски размери, с изчистена визия и характерен карнавален щрих.

На пазара отново се появява и абсолютният фаворит на публиката – разноцветните габровски чорапи, които традиционно изчезват „като игла в купа сено“ още преди края на празника.

Те са сред най-търсените сувенири и тази година се очаква да повторят успеха си. Карнавалните артикули са не просто сувенири – те са част от атмосферата, от хумора, духа на Габрово.

Всеки, който иска да вземе частица от празника със себе си, ще открие нещо любимо – преди или в самия ден на Карнавала.

Зареди още

Любопитно

Готови ли сте за истинска италианска пица?

Published

on

Готови ли сте за истинска италианска пица? Нова пицария отваря врати в Габрово!

От 8 май в Габрово вече ще има ново място за любителите на истинската италианска пица – пицария „Капанъ“!

Официално откриване ще се проведе утре от 18.00 часа на ул. „Нарцис“ 1, където ви очакват вкусна храна, добро настроение и специалното участие на DJ HRYSTEM.

В „Капанъ“ пиците се приготвят в професионална италианска пещ, която придава автентичен вкус, ароматна хрупкава коричка и качество, което се усеща във всяка хапка.

Освен пици на място, ще предлага и разнос в рамките на Габрово срещу 1,50 евро. Заведението разполага с уютна лятна градина, просторна тераса и детски кът за най-малките гости, за да може цялото семейство да се чувства комфортно и приятно.

Работно време: всеки ден от 11.00 до 22.00 часа.
Адрес: гр. Габрово, ул. „Нарцис“ 1.
Телефон за поръчки и информация: 0896862222.

Очакваме ви да отпразнуваме заедно началото на едно ново вкусно място в Габрово!

Зареди още

Любопитно

Цъфтят японските вишни в Севлиево (снимки)

Published

on

Севлиево се нарежда сред градовете в България с най-богата колекция от японски вишни – сакура, чието розово цъфтене превръща населеното място в истинска пролетна гледка за около две седмици в края на април.

Десетките дръвчета сакура са засадени на различни места из града: на площад „Свобода“, в парк „Казармите“, както и наредени в изящни редици покрай улиците. Нежните розови цветове и деликатният им аромат са се превърнали в позната картина за местните жители, но неизменно спират погледа и дъха на посетителите отвън.

Всяка година, щом настъпи краят на април, Севлиево се покрива в розово. Японските вишни разцъфтяват почти едновременно, създавайки усещането за нежен розов воал, проснат над градските улици и паркове. Точно тази мимолетност – цъфтежът продължава едва около две седмици. Това прави зрелището толкова ценено и търсено.

Туристите, привлечени от разцъфналите дървета, все по-често включват Севлиево в пролетните си маршрути. Паркът „Казармите“ и площад „Свобода“ се превръщат в любими места за разходка и фотография, а оживлението в тези дни е осезаемо различно от ритъма на останалото време.

Сакурата е символ с дълбок смисъл. В японската традиция съзерцаването на цъфнали вишневи дървета е практика, известна като ханами. Това е много повече от естетическо удоволствие. То е израз на почит към природата, хармонията и вечния кръговрат на живота.

Именно тази философия, пренесена на български терен, придава особена дълбочина на всяко посещение под клоните на севлиевската сакура. Не случайно градът е развил традиция около тези дървета. Те вече не са просто декоративна украса, а са се превърнали в емблема на пролетта в Севлиево и повод за общностно събиране.

Община Севлиево приканва всички: жители и гости, да заснемат цъфналото дърво, което съзерцават, и да споделят снимките си в коментарите. Защото красотата на сакурата добива нов смисъл, когато е споделена.

Ако все още не сте видели японските вишни в Севлиево тази пролет – побързайте. Розовото вълшебство е мимолетно.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица