Свържи се с нас

Любопитно

Вижте пролетната красота на Габрово в снимки

Разгледайте галерията от снимки, уловили красотата на Габрово през пролетта в багри и цветове.

Любопитно

Мотото на Карнавала догодина ще бъде обявено на специална церемония

Published

on

По традиция, на 11 ноември, точно в 11 часа и 11 минути, когато часовниците се усъмнят в собствената си точност, а реалността леко се поразклати, Габрово ще отвори портал към Петото годишно време – онова, в което логиката си взема отпуск, а сатирата поема властта.

„Какво ще се случи? Не можем да ви кажем. Не защото не знаем, а защото и ние се страхуваме от отговора. Но едно е сигурно – ще бъде шумно, цветно, абсурдно и напълно габровско. Ще обявим новото мото на Карнавал Габрово 2026 – онова, което ще ни води, вдъхновява и… вероятно ще ни накара да се чудим „Кой го измисли това?!“

Отговорът сигурно е ясен за мнозина – Ние. Съжаляваме. Или пък не. Очаквайте – вълнение, такова, че да накара и паметника на Рачо Ковача да потръпне; нови и стари герои – от бъдещето, миналото и кварталната кръчма; илюзии, които са по-реални от реалността и, разбира се, официалното разпускане на разума.

След 11.11 не носим отговорност за внезапни пристъпи на смях, желание за маскиране или неочаквани изблици на креативност. Ако усетите, че започвате да мислите в рими, да се усмихвате повече или да се обличате като гигантска краставица – вие вече сте заразени от карнавалния вирус. Добре дошли в клуба.

Елате на ул. „Радецка“ – не за да гледате, а за да участвате. Карнавалът не е шоу. Той е диагноза. И ние всички сме диагностицирани … до следващия Карнавал Габрово“, споделят инициаторите на веселата фиеста.

Зареди още

Любопитно

Лексикон на успеха: Никола Рахнев от Гората.бг

Published

on

Инициативата Лексикон на успеха продължава със среща с габровеца Никола Рахнев на 13 ноември от 17.30 часа в зала „Възраждане“. Новината оповестиха от Областна администрация – Габрово.

Световният ден на доброто будителят на десетилетието ще сподели за пътя си като самоизградил се милионер, сериен предприемач и инвеститор, но и вдъхновен мечтател, засадил над 5 милиона дървета.

Рахнев е организирал даряването на стотици тонове храна и още десетки каузи, които са докоснали сърцата на над половин милион българи.

Никола споделя, че е убеден, че всеки може да бъде успешен, щастлив и да живее пълноценен живот.

Входът е свободен, а за всички посетители ще има подаръци. Очаква Ви един открит разговор с много практични съвети, идеи, опит, истории и вдъхновение!

Зареди още

Любопитно

ЖБД „Майчина грижа“ с нов сайт

Published

on

От месец септември функционира новият високо информативен сайт на Женско благотворително дружество „Майчина грижа“. В него ще се запознаете с историята на дружеството, започнала през далечната 1869 г. до днес, с настоящия ръководен екип, с каузите, дейностите, инициативите, проектите, изданията, изложбите, новините и последните събития, както и с партньорите.

Част от подготвената информация е на два езика: английски и немски. Като резултат от два проекта са създадени и два подсайта: „Александър Керков – Вечният музикант и чаровният зевзек“ – за първия композитор на фанфарна музика в България; Електронен пътеводител „Дарителите на Габрово“ – пътеводител на паметните знаци (паметници, паметни плочи, улици и др.) на дарители, благодетели и меценати в Габрово.

Новият сайт на ЖБД „Майчина грижа“, можете да разгледате оттук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица