Свържи се с нас

Крими

Близо 1 300 нарушения за скорост само за седмица в региона

Published

on

През изминалата седмица на територията на област Габрово са настъпили общо шест пътнотранспортни произшествия, от които едно тежко, при което е пострадал един човек. За седмицата са констатирани общо 1 296 нарушения, от които 759 за превишена скорост.

Тези данни съобщи старши инспектор Момчил Григоров по време на брифинг, на който беше представена информация, свързана с пътнотранспортната обстановка.

По думите на инсп. Григоров установените водачи, шофирали след употреба на алкохол, са общо трима, а един водач е отказал да бъде тестван за употреба на алкохол. За периода са установени неправоспособни водачи са двама. Съставени са били общо 72 акта, а наложени глоби с фиш са 465.

Най-честите нарушения, констатирани от пътните полицаи, са неправилно пресичане и неизползването на обезопасителен колан. Хванатите да пресичат неправилно са 34-ма, а тези които са санкционирани за колан са 52-ма. А общо глобените за неспазване на пътни знаци и маркировка са 118 водачи, стана известно още от думите на инсп. Григоров. Двама шофьори са отнели предимството на пешеходец, за което е било взето отношение от органите на реда.

През настоящата седмица на територията на областта ще се проведе специализирана полицейска операция по метода на „широкообхватния контрол“, в която ще участват и екипи на Агенция „Пътна инфраструктура“, Областен отдел „Автомобилна администрация“- Габрово, Агенция „Митници“ и Национална агенция за приходите.

От 15 до 20 октомври ще се проведе специализирана полицейска операция за контрол над водачите на мотоциклети, мотопеди, велосипеди и индивидуални електрически превозни средства.

Предвидени са и полицейски операции с ротация на екипи между структурните звена. Продължава контролът на пътното движение по бул.“Могильов“ спрямо всички участници в движението. Ще се извършват проверки по пешеходните зони в Габрово с цел установяване на водачи, нарушаващи правилата за управление на индивидуални електрически превозни средства.

От вчера, 14 октомври, в училищата стартираха лекции по пътна безопасност сред най-малките ученици.

От началото на годината на територията на област Габрово са настъпили общо 53 тежки пътнотранспортни произшествия, при които ранените са 68, а загиналите двама. През първите десет дни на месец октомври са настъпили три тежки пътнотранспортни произшествия с трима ранени.

Крими

„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът  взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.

С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана  в областта на главата и комоцио на С.Г.

Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М.  е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.

Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.

Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Зареди още

Крими

Ст. комисар Илиян Иванов отново поема ръководството на ОДМВР – Габрово

Published

on

Със заповед на министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев старши комисар Илиян Иванов е преназначен на длъжността директор на Областна дирекция на МВР- Габрово. Днес той бе представен пред състава на областната дирекция от заместник-министъра на вътрешните работи Калоян Милтенов.

Заместник-министърът очерта основните приоритети в работата на Министерството на вътрешните работи, акцентирайки върху противодействието на икономическата и конвенционалната престъпност, борбата с наркотичните вещества и повишаването на пътната безопасност.

Той пожела успех на служителите и ги призова към професионализъм, отговорност и активност в ежедневната им работа. Старши комисар Илиян Иванов подчерта, че държи на стриктното спазване на закона, професионалното изпълнение на служебните задължения и работата в интерес на обществото.

Илиян Иванов е роден на 05.06. 1969 г. в Трявна. Завършил е магистърска степен в Технически университет- Габрово, впоследствие има придобита магистратура от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ в Свищов. Постъпва на държавна служба в МВР през 2000 г, като последователно работи в сектор „Координация и информационно аналитична дейност“ в ОДМВР- Габрово, в РЗ „Борба с организираната престъпност“.

Назначен е за началник на сектор „Оперативен анализ“ в областната дирекция в Габрово, работил е в сектор „Борба с организираната престъпност, Държавна агенция „ Национална сигурност“, през 2023 година е преназначен за директор на ОДМВР- Габрово, а през 2026 е преназначен за директор на ОДМВР- Шумен.

Награждаван е многократно за високи професионални постижения. Семеен, с две деца.

Зареди още

Крими

Един от биячите, участвал в побоя на ул.“Митко Палаузов“, остава в ареста

Published

on

Районната прокуратура в Габрово задържа 36-годишен мъж, участвал в масовото сбиване на 6 май на публично място в града. По образуваното в Районна прокуратура – Габрово досъдебно производство по повод възникналото, с постановление от вчера, 12 май, в качеството на обвиняем е привлечен 36-годишен мъж от същия град.

Мъжът, с инициали К.М., е обвиняем за това, че Гергьовден, около 23,30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице. Чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на друг мъж счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на друг пострадал.

Обвиняемият вече е задържан с постановление на Районна прокуратура – Габрово за срок до 72 часа. Той е осъждан за престъпления против собствеността и по транспорта, и е изтърпявал наказание лишаване от свобода, но към момента на извършване на престъплението, в което е обвинен, е реабилитиран.

За престъплението, за което К.М. е привлечен в качеството на обвиняем, е предвидено наказание „лишаване от свобода“ до 3 години. Действията по разследването продължават под ръководството на Районна прокуратура-Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица