

Крими
Арестуваха дряновец при акция на ГДБОП за наркотици (снимки)

Служители на ГДБОП иззеха голямо количество наркотични вещества, а по случая има трима задържани мъже, единият от които е дряновец.
Специализираната полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с наркотични вещества, е била проведена на 5 януари т.г. на територията на Велико Търново и София.

Действията били осъществени от служители на ГДБОП, под надзора на Окръжна прокуратура – Велико Търново.
В хода на операцията, на ул. „Магистрална“ в старата столица, бил подаден сигнал за спиране на лек автомобил, управляван от 39-годишен местен жител, с когото пътувал и негов връстник от Дряново.

Шофьорът не се подчинил, но при опит да избегне полицейската проверка се ударил в служебния автомобил. При предприетото претърсване, в купето на превозното средство антимафиотите открили близо 500 грама наркотично вещество, дало характерната реакция на амфетамин при извършения полеви наркотест.

В рамките на разследването била придобита информация, че дрогата била закупена по-рано същия ден от столичанин, който бързо бил идентифициран. Така, в условията на неотложност, последвали процесуално-следствени действия както в апартамента на шофьора във Велико Търново, така и в обитавания от 38-годишния столичанин дом в района на кв. „Дървеница“.
От жилището на 39-годишния мъж било иззето бяло прахообразно вещество, реагирало при полевия наркотест на кокаин, с тегло около 100 грама, електрона везна, мобилни телефони и сумата от 2 000 лв.
При претърсването на столичния имот полицаите намерили още 143 плика, подготвени за улично разпространение, съдържащи 190 г бяло кристалообразно и прахообразно вещество, дало индикация на амфетамин при теста, 5 г бяло прахообразно вещество – кокаин, и 4 г марихуна, мобилни телефони, електрона везна и 1000 лв.
Тримата мъже били задържани в полицейския арест за срок до 24 часа, а по случая – образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а, ал. 1 от НК.
С постановление на наблюдаващ прокурор столичанинът и шофьорът са привлечени като обвиняеми и са задържани за срок до 72 часа по реда на НПК. Предстои внасяне на искане до Окръжен съд гр. Велико Търново за налагане на мерки за неотклонение „задържане под стража“.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Агресия срещу животно: Мъж удари в земята малко коте и го уби



Пореден случай на насилие срещу животно у нас, който завърши със смъртта на малко коте. В социалната мрежа беше публикуван клип, показващ нечовешко и садистично отношение на млад мъж, който по необясними причини хваща млада котка и я удря с все сила в земята.
Случаят се разиграл на 25 август вечерта, около 20.00 часа, в Севлиево. За броени часове видеото обиколи мрежа и събра стотици гневни реакции. От кадрите се вижда как млад мъж, облечен в бяло, върви по улица, след което спира за кратко до оградата на къща, грабва малко черно коте и със сила удря четириногото в асфалта.
Ударът е толкова силен, че след няколко секунди животното получава предсмъртни конвулсии. Две случайно преминаващи момичета започват да ридаят от гледката и да питат мъжа защо го е сторил.
Чула писъците и суматохата накрая излиза и жена, която взима в ръце котето в опит да го спаси, но за жалост то умира броени минути по-късно. Стопаните на животинката са подали сигнали до полиция и прокуратура, но все още не е ясна самоличността на садиста. Полицията в града също се е заела със случая и издирва извергът.
Кадрите от охранителната камера съдържат насилие и поради тази причина няма да бъдат показани. Всеки, който разполага с информация за самоличността на садиста и може да помогне той да бъде разкрит, за да понесе цялата строгост на Закона за това деяние, може да подаде сигнал и го „Габрово Нюз“ на ел.поща: info@gabrovonews.bg или на профила ни в социалната мрежа фейсбук. Анонимността му е гарантирана.

-
Икономикапреди 5 дни
Ден на отворените врати в Хитачи Енерджи в Севлиево
-
Новинипреди 5 дни
По стъпките на героите
-
Любопитнопреди 4 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour 2025 пристига в Севлиево
-
Кримипреди 5 дни
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово задържа 15-о място в страната със средна заплата над 2 000 лева
-
Новинипреди 2 дни
От 7 септември започва секционен контрол на средната скорост
-
Икономикапреди 3 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Новинипреди 2 дни
140 години от Съединението