Свържи се с нас

Крими

Полицията с комплекс от мерки за празника на студентите

Published

on

Полицията ще предприеме комплекс от мерки, свързани със спокойното протичане на предстоящия студентски празник – 8 декември, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Проведени са срещи с представители на местната власт и управители на частните охранителни фирми. На тях са обсъдени начините за координация и взаимодействие за недопускане на сериозни нарушения на обществения ред и осигуряване на пътната безопасност.

Екипи на РДПБЗН Габрово са извършили проверки в хотели и нощни заведения за спазване на мерките за пожарна безопасност. 30 са проверените обекти, от които 23 места за настаняване и 7 заведения.

Предвидено е полицейско присъствие в районите на хотели, къщи за гости, заведения и нощни клубове, където се очаква да има събирания по случай празника. Организирани са специализирани полицейски операции за контрол по спазването на изискванията на Закона за движение по пътищата.

Униформените служители ще следят за недопускане на нарушения на скоростните режими, управление на МПС след употреба на алкохол и/или наркотични вещества или техни аналози, установяване на неправоспособни водачи, техническа изправност на автомобилите, наличие на валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и др.

ОДМВР – Габрово апелира студентите за разумно и безопасно поведение!

„Напомняме на тези, които ще поемат на път с автомобилите си, да бъдат отговорни и дисциплинирани зад волана.“

Крими

Георги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев старши комисар Георги Георгиев е временно преназначен на длъжността директор на Областна дирекция на МВР – Габрово.

Днес, 27 февруари, новият ръководител на областната дирекция бе представен пред състава от заместник-министъра на вътрешните работи Калоян Милтенов, информираха от пресцентъра на дирекцията.

Старши комисар Георги Георгиев е роден през 1980 г. в гр. София. Завършил е висше образование в Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“.

В системата на МВР постъпва през 2001 г., като през годините заема различни ръководни и експертни длъжности в структурите на министерството.

Професионалният му опит е свързан с работа в Столичната дирекция на вътрешните работи и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“. До настоящото си назначение изпълнява длъжността началник сектор в 04 Районно управление при СДВР.

Досегашният директор старши комисар Пламен Иванов се връща на длъжността началник на Районно управление – Трявна.

Зареди още

Крими

10 години затвор за габровец, продал на полицаи под прикритие над 16 кила марихуана

Published

on

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 24 февруари 2026 г., състав на Окръжения съд осъди мъж от Габрово на лишаване от свобода и глоба, за престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества.

Съдът призна подсъдимия габровец, с инициали Й.Й. за виновен в това, че от неустановена дата в началото на месец август 2024 г. до 15 август 2024 г. се сговорил с друго лице да върши на територията на област Габрово престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества, за които е предвидено наказание лишаване от свобода повече от три години и чрез които се цели да се набави имотна облага.

Й.Й. бе признат за виновен в това, че в периода от 12 до 15 август 2024 г., при условията на продължавано престъпление, в съучастие като съизвършител с друго лице, разпространил, продавайки на служители под прикритие, и държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества в особено големи размери – общо 16 106,58 грама марихуана, на стойност 322 131,60 лева.

За всяко от горепосочените престъпления на Й.Й. бе наложено съответно наказание, като на основание чл. 23, ал. 1 от НК съдът определи на подсъдимия общо наказание в размер на 10 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим.

Към посоченото наказание лишаване от свобода бе присъединено и наказание глоба в размер на 50 000 лева (равностойни на 25 564,60 евро). С оглед доказателствата по делото Й.Й. бе оправдан по обвинението за държане с цел разпространение на още 2 841,26 грама коноп марихуана.

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Апелативен съд – В. Търново в 15-дневен срок.

По отношение на другото лице, участвало в престъпния сговор, е одобрено споразумение в отделно съдебно производство.

Зареди още

Крими

Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Published

on

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.

На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.

От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.

В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.

Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица