Свържи се с нас

Крими

Пиян габровец „изправи завой“ с колата с фалшиви номера

Published

on

Пиян габровец предизвика катастрофа, а при проверката му дрегерът отчете 1,66 промила, под въздействието на който той шофирал. Оказа се и че колата, която е управлявал, била с фалшиви регистрационни номера.

Пътнотранспортното произшествие е във вторник, вечерта, около 21.10 часа, в района на село Смиловци. Водачът на лек автомобил „Форд Фокус“, изгубил контрол и самокатастрофирал край пътя.

Пристигналият на мястото на инцидента полицейски екип тествал за употребата на алкохол 23-годишния габровец, който бил зад волана, като дрегерът е отчел 1.66 промила.

При извършената справка допълнително било установено, че автомобилът не бил регистриран по надлежния ред, а регистрационните табели, поставени на колата, били издадени за друго МПС.

По случая са образувани бързи производства по чл.343б ал.1, чл.345 ал. 1 и чл.345 ал.2 от Наказателния кодекс.

Ден преди случката, на 17 октомври, около 09.55 часа, на бул. „Априлов“ в Габрово екип на „Пътна полиция“ спрял за проверка бус “Пежо Боксер“, управляван от 45-годишен местен жител.

Водачът не успял да представи шофьорската книжка, като при извършената справка катаджиите установили, че габровецът бил неправоспособен и управлявал превозното средство в едногодишния срок от наказанието му по административен ред за същото деяние.

По случая е образувано бързо производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Хванаха габровец с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица