Свържи се с нас

Крими

21 септември – Ден без загинали на пътя

Published

on

За седма година Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL организира Ден без загинали на пътя в рамките на Дните на безопасността на пътя между 16 и 22 септември. Мотото на кампанията е „Остани жив! Пази живота!“.

Под патронажа на министъра на вътрешните работи 21 септември 2022 г. е обявен за Ден без загинали на пътя.

В дните от 16 до 22 септември ще се проведе и координирана полицейска операция, насочена към спазването на правилата при използване на мобилни електронни устройства по време на движение и недопускане управлението на пътни превозни средства под влиянието на различни разсейващи фактори, използване на обезопасителни колани, предпазни каски от водачите и пътниците на мотопеди и мотоциклети, както и проверки за използването на детски обезопасителни системи при превозване на деца в автомобилите.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Шофьор пострада при катастрофа, ударен от друг на градус

Published

on

46-годишен севлиевец, бе настанен в болница със счупени ребра, без опасност за живота, след като пострада при катастрофа. Пътният инцидент е настъпил в петък, около 14.30 часа, на пътя между Севлиево и село Крушево.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип установил, че 46-годишен мъж, управлявайки “Мерцедес А170“, на десен завой изгубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил странично във “Фиат Пунто“.

В резултат на удара пострадал водачът на „Фиат“-а – 46-годишен севлиевец, който бил настанен в болница със счупени ребра, без опасност за живота.

Двамата водачи били тествани за употребата на алкохол, като дрегерът отчел 0.6 промила за шофьора на “Мерцедес“-а.

Мъжът дал кръв за химически анализ. Пътнотранспортното произшествие е обслужено по административен ред.

Зареди още

Крими

Заловиха 48-годишен, каращ на амфетамин, метамфетамин и опиати

Published

on

Полицията в Габрово залови 48-годишен мъж, управляващ автомобил под въздействието на амфетамин, метамфетамин и опиати.

Мъжът бил установен вчера, около 12.40 часа, на ул. „Елха“ в Габрово. Там за полицейска проверка бил отбит лек автомобил „Пежо 206“, управляван от 48-годишния мъж.

На място била извършена проверка за употребата на наркотици, като техническото средство отчело положителен резултат за амфетамин, метамфетамин и опиати.

Водачът отказал кръвна проба. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Закопчаха габровец с над 60 грама марихуана

Published

on

Над 60 грама марихуана бе иззета при специализирана полицейска операция, проведена на територията на Габрово.

Акцията била реализирана във вторник вечерта, около 22.00 часа, в района на ул. „Зелена ливада“.

Тогава за проверка бил спрян 39-годишен местен жител. Установено било, че мъжът придобил и държи в себе си над 60 грама суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана.

Габровецът бил отведен в ареста, където бил задържан за срок до 24 часа, като срещу него вече е образувано досъдебно производство.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица