Свържи се с нас

Крими

Катастрофа между джип и мотор край Габрово (снимки)

Published

on

Лек автомобил „БМВ Х6“ и мотор се удариха край Габрово, сигнализираха до „Габрово Нюз“ читатели на медията.

Пътният инцидент е станал днес, 10 август, около 18.00 часа на главния път, свързващ Габрово и Велико Търново, в района на разклона за село Донино.

В участъка е забранено изпреварването. И двете превозни средства са се движили в посока към старата столица. Най-вероятната причина е отнето предимство на моториста, поради неразрешен ляв завой на джипа, но това предстои да стане ясно. На място има екипи на полицията и се извършва оглед на местопроизшествието.

По непотвърдена информация при катастрофата е пострадал именно водачът на мотоциклета, който след настъпване на произшествието е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово. Какво е неговото състояние тепърва ще бъде установено.

Движението на автомобили в района е временно затруднено, трафикът се регулира от полицаи, а колите изчакват на място, докато бъдат допуснати да преминат покрай ударените превозни средства.

Причините и механизмът на възникване на пътнотранспортното произшествие са в процес на установяване.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Две тежки катастрофи отнеха човешки животи

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.

Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.

В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

Screenshot

Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.

Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица