Крими
Младият рецидивист, обрал заведение за бързо хранене, остава в ареста
По искане на Районната прокуратура в Габрово, Районен съд – Севлиево задържа под стража 22-годишен рецидивист, с инициали Ц.С.
Той е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на неустановени дати в периода от 19 до 29 юни т.г., в Севлиево, при условията на усложнена престъпна дейност (продължавано престъпление) на три пъти, чрез използване на резервен ключ, от заведение за бързо хранене, отнел сумата от общо 1 700 лева, собственост на едноличен търговец, без съгласието му и с намерение противозаконно да ги присвои.
Деянието е извършено при условията на опасен рецидив – престъпление по чл.196, ал.1, т.2, вр. чл. 195, ал.1, т.4, вр. чл. 194, ал.1, вр. чл.26, ал.1 от НК.
Предвиденото в Закона наказание за това престъпление е лишаване от свобода от три до петнадесет години. Обвиняемият е осъждан 7 пъти, предимно за кражби, като последното престъпление е извършено при условията на опасен рецидив, само три месеца след освобождаването му от затвора.
Преценено е, че от събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение за авторството на деянието и е налице опасност обвиняемият да извърши други престъпления, поради което Районен съд-Севлиево уважи искането на прокуратурата за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Разследването продължава под наблюдението на Районна прокуратура –Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.
Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.
Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.
При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.
По случая е образувано бързо производство.

Крими
Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г. около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години, както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.
Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.
За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Двама души загинаха при пожар в Габрово

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.
За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.
На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.
Цялата новина можете да прочетете оттук.

-
Кримипреди 2 дниДвама души загинаха при пожар в Габрово
-
Кримипреди 2 дниУмишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама
-
Новинипреди 7 дниЧестит Ивановден!
-
Новинипреди 6 дниПътищата в региона са проходими при зимни условия
-
Кримипреди 20 часа32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път
-
Културапреди 2 дниИдеи и гласове за бъдещето на културния туризъм
-
Културапреди 2 дниТеодора Георгиева гостува с изложба в галерия „Видима“
-
Кримипреди 2 дниМъж с девет присъди подкара кола с фалшиви номера, бягайки от полицаи





