Свържи се с нас

Крими

Тежка катастрофа в центъра на Габрово (снимки)

Published

on

Тежка катастрофа, с участието на 5 автомобила, стана тази вечер на бул.“Априлов“ в центъра на Габрово, сигнализираха читатели до редакцията на „Габрово Нюз“.

Пътнотранспортното произшествие е настъпило на прав участък в района на Централната поща, в близост до бензиностанция, малко преди светофара, видя репортер на медията, който посети мястото на инцидента.

По непотвърдена информация водачът на л.а.“Форд“, движещ се по бул.“Априлов“ в посока центъра на Габрово, изгубил контрол над управлението, като последователно се ударил в 4 други коли – „Рено“, джип и кола „Опел“, спирайки се в „Пежо“ с пловдивска регистрация.

Към момента не е известно какво е състоянието му, но по сведения на очевидци това бил възрастен мъж, като вероятната причина за инцидента е рязко влошаване на здравословното му състояние.

Мъжът бил откаран веднага след катастрофата от екип на Спешна помощ към габровската болница.

Пътнотранспортното произшествие наложи частично да бъде затворен за движение бул.“Априлов“, в посока центъра, като останалите участници в движението се пропускат по ул.“Юрий Венелин“.

Автомобилите, движещи се в посока стадион „Христо Ботев“, преминават покрай мястото на катастрофата в дясната лента. Към момента няма данни за други пострадали. Нанесени са значителни материални щети.

Минути след настъпването на катастрофата, на мястото на инцидента се бяха отзовали няколко екипа на полицията, които запазиха местопроизшествието, за да бъде извършен оглед на произшествието, видя още репортер на медията.

Причините и механизмът на възникване са в процес на установяване. Полицаи описаха щетите и взеха отношение по възникналата ситуация. По цялото пътно платно има разпилени от удара части от автомобили, както и изтекли течности от тях, което ще наложи настилката да бъде обезопасена.

*Очаквайте още подробности на по-късен етап.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Заловиха шофьор, каращ на „пиксели“ в Габрово

Published

on

Двама мъже от Севлиево бяха задържани при специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата, разпространението и държането на наркотични вещества.

Единият от тях се оказа дрогиран зад волана, а при обиска му се оказа, че държи още на наркотика в себе си. Случката се разиграла на 20 февруари в Габрово.

Тогава автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка “Хонда Акорд“, управлявана от 36-годишен осъждан мъж. Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за пико.

Допълнително било открито, че мъжът придобил и държи в себе си още 2,2 грама метамфетамин.

По случая е образувано досъдебно производство.

В рамките на акцията за наркотици, при полицейска проверка бе закопчан и другият 34-годишен севлиевец, у когото бяха открити около 4,2 грама метамфетамин.

Лицето било задържано, като срещу него е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица