

Крими
Габровка „се ослуша“ за слънчеви очила и ги прибра безпардонно
В края на летния сезон 29-годишна дама от Габрово извърши постъпка, с която определено не би се гордяла.
Въпреки възрастта си, жената открадна слънчеви очила от местна оптика и сега ще поеме цялата отговорност за деянието, тъй като бе уличена от криминалистите.
Кражбата на летния аксесоар била извършена преди около две седмици, на 10 август, а за нейното разкриване бе съобщено днес, 25 август.
Изминалото време от датата на престъплението, не помогнало на 29-годишната да осъзнае и размисли за стореното от нея, решавайки да не върне в търговския обект задигната вещ, което само по себе си говори за умисъл от нейна страна.
Стойността на откраднатите слънчеви очила е 100 лева. Габровката е била задържа за срок до 24 часа в местния арест, а срещу нея е заведена преписка.
Не по-малък срам и отговорност ще бере и 67-годишен криминално проявен мъж, който бе уличен в кражбата портмоне, с намиращи се в него 3 златни пръстена и сумата от 20 лева.
Престъплението е било извършено на 17 август, а седмица по-късно, на 24 август, то бе разкрито. Вещите, предмет на престъпление, са били намерени и иззети. По случая също е заведена преписка.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Културапреди 5 дни
Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие
-
Новинипреди 6 дни
Монтираха два от пилоните с осветление на стадион „Христо Ботев“ (Видео)
-
Кримипреди 7 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи
-
Културапреди 6 дни
Предстои Десетото издание на Международния фестивал „Solo Act“
-
Новинипреди 5 дни
Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево
-
Любопитнопреди 6 дни
„Goodbye summer party“ тази неделя край басейна на „Мечтания“
-
Културапреди 7 дни
Над 10 000 души посетиха Етъра за Международния панаир
-
Новинипреди 6 дни
Спешно премахват опасните дървета около далекопроводите