Крими
Шофьор „изкърти“ дрегера с над 3,60 промила след удар в паркирана кола
Безобразно пиян 43-годишен водач предизвика тежък пътен инцидент в Габрово. Зловещата катастрофа, разминала се по чудо без човешки жертви, е станала в четвъртък, 12 август, около 16.20 часа в местността „Синкевица“ в Габрово.
Безразсъдно пияният водач се метнал зад волана на лек автомобил „Волво С40“ с умопомрачителните 3,66 промила алкохол в количеството издишан въздух, констатирани по надлежния ред при тестването му веднага след пътния инцидент.
При управление 43-годишният шофьор изпуснал контрол над колата се ударил в паркиран лек автомобил „Пежо 207“. Шофьорската книжка на скандално пияния пътен нарушител веднага била отнета, а срещу него вече е образувано бързо производство по чл.343б ал.1 от НК.
Още един шофьор, прекрачил Закона, е бил установен през последните дни в региона, но управлявайки след употребата на три вида наркотик.

Дрогираният водач бил спипан на същата дата, но около 23:50 часа на ул.“Великотърновско шосе“ в Севлиево.
Тогава екип на „Пътна полиция“ спрял за проверка „Фолксваген Голф“, управляван от 32-годишен мъж.
Водачът бил тестван за употреба на наркотици, като техническото средство отчело положителен резултат за употреба на амфетамин, метамфетамин и канабис.
По случая е образувано бързо производство по чл.343б ал.3 от Наказателния кодекс.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.
На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.
В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.
При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.
Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.
По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.
Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.
Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.
Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на опасен рецидив.
Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Крими
Полицията хвана над кило марихуана

Над килограм марихуана беше намерена и иззета при полицейска акция, проведена през вчерашния ден, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
В района на село Ряховците полицейски екипи спрели за проверка лек автомобил “Chrysler Voyager“.
В автомобила била намерена 1110 грама суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниОткриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец
-
Кримипреди 5 дниЗадържаха жена, откраднала 12 000 лева от съсед. Парите заровила в гората
-
Кримипреди 6 дниТъмни облаци надвиснаха над друсания и без книжка, катастрофирал при гонка с полицията
-
Кримипреди 5 дниПолицията хвана над кило марихуана
-
Кримипреди 2 дниПиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево
-
Новинипреди 7 дниНов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков
-
Новинипреди 7 дниДесислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс
-
Новинипреди 6 дниПрерязаха лентата на обновената сграда на пожарната в Габрово





