

Крими
Масирани проверки на служители от РК Габрово
През последните дни служители на РК Габрово извършиха множество проверки и наблюдения за извършване на нерегламентиран стопански риболов във водоемите в област Габрово, както и по пътищата за превоз на риба, информираха от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.

След извършено наблюдение и проверка на язовир „Александър Стамболийски“, екип от инспектори на РК Габрово са установили бракониерски хрилни мрежи, с приблизителна обща дължина 300 метра и улов в тях на 30 кг риба.

Мрежите са били иззети, а рибата освободена и върната обратно във водата. В хода на проверките в град Севлиево контролните органи на ИАРА – Габрово, съвместно със служители на ПГС към Изпълнителна агенция по горите – Велико Търново проверили товарен микробус и установили наличието на мрежен риболовен уред „гриб“, с дължина 300 м. и размер на окото 20 мм.

При поискване на документи за извършване на стопански риболов, водачът на микробуса не могъл да представи такива, за което му бил съставен акт.
ИАРА напомня, че се забранява риболовът с мрежени риболовни уреди в обектите по чл. 3, ал. 1 от ЗРА, с изключение на риболова, извършван във водите на Черно море и река Дунав, при условията на чл. 17 от ЗРА и от лица, регистрирани по реда на чл. 25 от ЗРА – във водните обекти, за които е извършена регистрацията.

Забранява се пренасянето и превозването на мрежени риболовни уреди, с изключение на лицата, притежаващи валидно разрешително за стопански риболов по чл. 17 и регистрирани по реда на чл. 25.
При съмнение за извършване на нарушения и нередности гражданите могат да съдействат като сигнализират на тел.112.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Моторджия реагира положително на пико след удар в паркирана кола


Дрогиран моторджия предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Инцидентът е станал в събота, 16 август, вечерта на ул.“Неофит Рилски“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Мотористът се е ударил в паркиран на улицата автомобил. Пристигналият на мястото на инцидент полицейски екип установил, че 36-годшен мъж, управлявайки мотоциклет „Кавазаки“, изгубил контрол над него и се е блъснал в спрялата кола.
В резултат на катастрофата пострадалият бил откаран в „МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с натъртвания и открити рани, без опасност за живота.
Водачът бил тестван за употреба на наркотици, като техническото средство отчело положителен резултат за метамфетамин. Мъжът е отказал да даде кръв за химически анализ.

Крими
Пожарникарите в Габровска област реагираха на близо 20 сигнала за три дни


Звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово имаха изключително натоварен уикенд. За периода от 15 до 17 август огнеборците са реагирали на общо 17 сигнала за пожари, произшествия и техническа помощ.
В рамките на първото денонощие (15.08 – 16.08) са получени три сигнала. Екип на РСПБЗН – Трявна се е отзовал на пътен инцидент с лек автомобил на ул. „П. Р. Славейков“ в Трявна, при който са нанесени материални щети. По-късно същия ден пожарникари от Габрово са загасили запалени отпадъци край обходния път за кв. Чехлевци. Най-сериозният случай е бил пожар в селскостопанска постройка в с. Кръвеник, общ. Севлиево, при който са нанесени щети.
Следващото денонощие е било значително по-натоварено – отчетени са девет произшествия. Екипите са реагирали на ВиК авария в с. Сенник, както и на множество пожари в сухи треви край Габрово, Дряново и в различни местности в региона. Материални щети са нанесени при пожар в обществен казан за изваряване на ракия в с. Веленци, общ. Трявна, причинен от късо съединение. В следобедните часове пожарникари са оказали съдействие и за измиване на пътното платно след катастрофа в Севлиево. Останалите пожари по сухи треви не са причинили щети, но са ангажирали значителен ресурс.
На третия ден е имало пет сигнала. Габровските екипи са оказали съдействие на колегите си от Велико Търново при голям пожар в землището на с. Дебелец. Огнеборците са се справили и с паднало дърво в с. Стайновци. Два пожара в кв. Пройновци, общ. Габрово, обаче са довели до щети – при втория огънят е засегнал горска растителност. Вечерта екипи от Габрово и Дряново са гасили пожар в селскостопанска постройка в с. Донино, предизвикан от късо съединение. И там са нанесени материални загуби.

Крими
100-грамов пакет с пико „цъфна“ ненадейно в автомобил, а водачът му отказа тест


Малко 100 грама метамфетамин бяха иззети при рутинна полицейска проверка в Севлиево. Случката е от миналата нощ.
На 12 август, около 00.30 часа, на ул.“Великотърновско шосе“ екип на полицията отбил, за да провери “Land Rover Range Rover”, управляван от 39-годишен севлиевец. В автомобила заедно с него пътували и още трима мъже на 21, 28 и 46 г.
Мъжът зад волана отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества, като при извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че той вече е наказван по административен ред за същото деяние.
В условията на неотложност било извършено претърсване на превозното средство, при което полицаите намерили и иззели 106 грама метамфетамин и 6 грама марихуана.
Работата по образуваното досъдебно производство продължава под надзора на прокуратурата.
Само час по-рано, около 23.30 часа, на ул.“Марин Попов“, отново в Севлиево, бил спрян за проверка 39-годишен жител на село Градница.
При извършения личен обиск полицаите установили, че мъжът е придобил и държи в себе си 10 грама бяло прахообразно вещество, което реагирало при полевия наркотест на амфетамин.
По случая е образувано досъдебно производство.

-
Любопитнопреди 6 дни
Щъркели накацаха околовръстното на Габрово (снимка)
-
Културапреди 6 дни
Откриха древна византийска златна монета на крепостта Хоталич (снимки)
-
Новинипреди 6 дни
Безплатен транспорт за Националното честване на Шипченската епопея
-
Новинипреди 5 дни
Внимание, кибератака: Фалшиви мейли от името на РЗОК – Габрово!
-
Културапреди 7 дни
МК „Весела“ с нови награди от международен конкурс
-
Любопитнопреди 6 дни
Търси се „Група Х“, ама не за ремонт на покрива, а за сцена в Янтра
-
Новинипреди 5 дни
Днес празнуваме Голяма Богородица
-
Кримипреди 6 дни
100-грамов пакет с пико „цъфна“ ненадейно в автомобил, а водачът му отказа тест