Крими
Полицейски акции в Габрово и Севлиево
Две специализирани полицейски операции се проведоха през последните няколко дни в Габрово и Севлиево. Това става ясно от информация на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово, съобщена днес, 7 май.
За периода от 26 до 30 април на територията на град Габрово е била проведена акция за противодействие на битовата престъпност и опазване на обществения ред. В хода на операцията са били проверени 266 лица, 41 автомобила, 105 адреса, 19 търговски обекта, паркове и градинки.
В следствие на извършените проверки са били съставени 25 акта, изготвени са 7 протокола за полицейско предупреждение и 4 разпореждания.
От 26 април до 6 май на територията, обслужвана от севлиевската полиция, е била реализирана специализирана операция срещу употребата и разпространението на наркотици в районите на училищата и детските градини.
По време на акцията са били проверени 431 лица и 352 автомобила. Образувани са три бързи производства. Задържани са били три лица: 20-годишен, управлявал МПС след употребата на амфетамин и метамфетамин, и двама младежи на 19 г. и 21 г. за притежание на марихуана.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Дядо се опита да пробута фалшиви 500 евро в магазин в Габрово и го сгащиха

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за направен опит от 79-годишен мъж за прокарване в обръщение на подправена банкнота от 500 евро.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването, а именно разпит на свидетел и се води за престъпление по чл. 244 ал.1 във вр. с чл. 18 ал.1 от НК за това, че на 19.01.2026 г. в магазин от голяма търговска верига в Габрово, е направен опит да бъде прокаран в обръщение подправен паричен знак – банкнота от 500 евро.
Подправената банкнотата е разпозната от служител в магазина, който е сигнализирал полицейските органи. След намесата им, същата е иззета и по този начин е предотвратено прокарването ѝ в обръщение.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ- Габрово. Предстои провеждане на разпити на свидетели, назначаване на техническа експертиза на иззетата подправена банкнота и извършване на следствени действия за изясняване на механизма на престъплението и евентуално участие на други лица в него. След изясняване на тези обстоятелства предстои повдигане на обвинение.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
38-годишен катастрофира при опит за бягство от полицията

38-годишен мъж от село Ряховците се озова в габровския арест, след като си спретна гонка с полицията. Екшънът се разиграл вечерта на 15 януари.
Малко след 20.00 часа, в село Драгановци автопатрулен екип на габровската полиция предприел действия за спирането на лек автомобил „Мерцедес“.
Вместо да отбие, водачът не се подчинил на полицейското разпореждане и ускорявайки продължил движението си, в опит да осуети проверката.
В района на село Новаковци същият реализирал пътнотранспортно произшествие. Догонилите го полицаи на място установили самоличността му на водача. Това бил 38-годишният от село Ряховците.
Мъжът не могъл да представи свидетелство за управление на МПС, като при извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че е неправоспособен.
Беглецът отказал да бъде тестван за употребата на алкохол и наркотични вещества. Установено било още, че регистрационните табели, поставени на автомобила, били издадени за друго МПС.
При последвалото претърсване в автомобила била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана.
Лицето било отведено в габровския арест, където било задържано по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу него е образувано бързо производство.

Крими
32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.
Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.
Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.
При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.
По случая е образувано бързо производство.

-
Новинипреди 7 дниГроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!
-
Културапреди 6 дни„Майчина грижа“ предоставя вход свободен за спектакъл в Кукления театър
-
Културапреди 6 дниБиблиотеката отличи най-активните си читатели за десета поредна година
-
Кримипреди 3 дни38-годишен катастрофира при опит за бягство от полицията
-
Културапреди 3 дниИсторически музей – Дряново гостува с изложба в Полски Тръмбеш
-
Новинипреди 3 дниНиколай Василев и Стоян Ацаров застават начело на БФС – Габрово
-
Културапреди 3 дни„Здравей, здраве – Габрово“ празнува 10 години
-
Кримипреди 2 дниДядо се опита да пробута фалшиви 500 евро в магазин в Габрово и го сгащиха





