Крими
„Напукана с пико“ сътвори сериозна изцепка на пътя

36-годишна дрогирана с метамфетамин жена от Габрово предизвика пътнотранспортно произшествие в навечерието на Великденските празници.
Пътният инцидент е станал на 29 април, около 07.05 часа на ул.“Шипка“ в Дряново. Тогава в полицията постъпил сигнал за катастрофа, с участието на лек автомобил „Шкода Фабия“.
Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на шофьорката, като по надлежния ред униформените установили, че дамата управлявала след употреба на метамфетамин.
Жената приела показателите на техническото средство и отказала кръвна проба. По случая е образувано бързо производство по чл.343б ал.3 от Наказателния кодекс.
Във връзка със специализирана полицейска операция срещу употребата и разпространението на наркотици, проведена в Габрово и Севлиево, през последните дни бяха задържани четири лица, допълват още от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

На 29 април, около 19.25 часа, на ул.“Великотърновско шосе“ в Севлиево, за полицейска проверка бил спрян лек автомобил „Опел Корса“, управляван от 20-годишен жител на село Брястово, общ.Нова Загора.
По надлежния ред било установено, че младият водач управлявал автомобила след употреба на наркотици, като техническото средство е отчело положителен резултат за употреба на амфетамин и метамфетамин. Водачът отказал кръвна проба, а срещу него е образувано е бързо производство по чл.343б ал.3 от Наказателния кодекс.
На същата улица, 5 минути по-късно, около 19.30 часа, проверка била извършена и на 19-годишен младеж от село Добромирка, като полицаите установили, че същият държал в себе си суха зелена листна маса, която след направения полеви наркотест реагирала на марихуана. По случая е образувано бързо производство по чл.354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.
На 2 май, около 15.00 часа, на ул. „Никола Йонков Вапцаров“ екип на габровската полиция спрял за проверка две криминално проявени и осъждани лица на 19 г. и 20 г. При извършените процесуално-следствени действия било установено, че младежите са придобили и държат в себе си суха зелена листна маса, която след направения полеви наркотест реагира на канабис.
Лицата били отведени в полицията, където били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като са образувани две досъдебни производства по чл.354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Габровската пътна полиция за поредна година е №1 в страната!

Служителите на Областната дирекция на МВР – Габрово постигнаха силно представяне в 31-вото издание на националния конкурс „Пътен полицай на годината“.

Под ръководството на началника на Сектор „Пътна полиция“ главен инспектор Николай Симеонов, габровските полицаи завоюваха призови места в почти всички дисциплини и за четвърта поредна година грабнаха първото място в генералното отборно класиране при мъжете.

При индивидуалните резултати при мъжете победата отиде при Георги Карапаунов от ОДМВР – Смолян, но Марио Марков от ОДМВР – Габрово се нареди веднага след него – втори в страната.
Исторически пробив направи младши автоконтрольор Виктория Иванова, която за пръв път представи Габрово в женската надпревара и още с дебюта си спечели първото място в генералното класиране.

В отделните дисциплини блесна още Елизар Илиев, който стана първи на теоретичния изпит, първи в стрелбата и трети при оказване на долекарска помощ. Марков добави още едно отличие – трето място в дисциплината управление на автомобил.
Тандемът на Илиев и Марков отново затвърди доминацията на дирекцията, носейки четвъртата поредна отборна титла за Габрово.

Специалната награда на комисар Димитър Мичев бе присъдена на Христофор Божинов за иновативния му превантивен подход – съвместните му инициативи с талисмана мечето Макс представят работата на „Пътна полиция“ пред най-малките.
ОДМВР – Габрово поздрави служителите си за професионализма, високите резултати и мощното представяне на националния форум.

Крими
Хванаха мъж с над половин кило марихуана

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).





Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

-
Кримипреди 4 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Новинипреди 6 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Кримипреди 6 дниЧетири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна
-
Икономикапреди 4 дниБез опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово
-
Кримипреди 5 дниИнспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“
-
Новинипреди 6 дниДнес е денят на Свети Мина
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво влезе в Петото годишно време: „Краят е близо – да му отпуснем края!“
-
Културапреди 5 дниГаброво е домакин на вечер, посветена на майстор Колю Фичето







