Свържи се с нас

Крими

„Любовна драма“ с отвличане завърши с присъди

Published

on

В заседание по наказателно дело от общ характер, проведено вчера, 14 април, състав на Окръжен съд – Габрово одобри споразумение между прокурор при Окръжна прокуратура – Габрово и защитника на двама обвиняеми от Угърчин, с което на последните се налага условно наказание лишаване от свобода за извършено отвличане.

Съгласно споразумението, М.А. и С.Р. се признават за виновни в това, че на 11 декември 2020 г., около 13.00 часа, пред жилищен блок на ул.“Хризантема“ в Габрово, заедно с още две лица, отвлекли мъж от Велико Търново.

Видно от доказателствата по делото след нанасяне на множество удари с юмруци по лицето и тялото на пострадалия, извършителите вкарали същия в лек автомобил „БМВ“, след което напуснали мястото с посочения автомобил.

Освобождаването на отвлечения било поставено в зависимост от изпълнение на определено условие, а именно – позната на пострадалия незабавно да се завърне и заживее отново със С.Р.

С разгледаното от съда споразумение С.Р. се призна за виновен и в това, че на горепосочената дата се заканил на същия пострадал с убийство, опирайки нож към шията му, като това би могло да възбуди основателен страх за осъществяването му.

За посочените престъпления на М.А. и С.Р. бяха определени наказания от по 3 години лишаване от свобода, изпълнението на които (на основание чл.66 ал.1 от НК) бе отложено с изпитателен срок от 5 години.

На основание чл.59 ал.1 т.1 и ал.2 от НК при изпълнение на така наложените наказания се приспада времето, през което обвиняемите са били задържани с мярка за неотклонение „задържане под стража“, считано 21 декември 2020 г. до настоящия момент.

Одобреното споразумение има последиците на влязла в сила присъда.

По отношение на другите две лица, обвинени за участие в отвличането, наказателното производство продължава.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Крими

Прокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево

Published

on

Под ръководството на Окръжна  прокуратура – Габрово се води разследване  за пътнотранспортно произшествие на пътя Севлиево- Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 62-годишен мъж и средна телесна повреда на 31-годишен мъж.      

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343  ал. 3 буква “б“ във вр. с чл.343 ал.1 ал. 1 буква “в“ във вр.  с чл.342 ал.1  от НК.

То е образувано за това, че около 15.30 часа на 07.12.2025г. в Севлиево, на път  II-44/Севлиево-Габрово/, при управление на лек автомобил “Субару Импреза“, управляван от Г.Г., лек автомобил “Мерцедес“, управляван от  Н.В. и лек автомобил „Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният  от Г.Г. автомобил  навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В., а движещият се зад него лек автомобил “Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. предприел спасителна маневра и спрял в земеделска площ извън пътното платно.

Вследствие на това по непредпазливост е причинена смъртта на 62-годишния Г.Г. и средна телесна повреда на Н.В., на 31 години.       

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Севлиево. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно изясняване на причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.      

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Закопчаха криминално проявен, участвал в телефонна измама в Габрово

Published

on

В резултат на бързи съвместни действия служители от габровската полиция и колегите им от Бяла беше установен и задържан криминално проявен мъж, съпричастен към телефонна измама.

Сигналът бил получен на 4 декември от 60-годишна габровка, която съобщила, че е била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ заявил, че е необходимо да съдейства на полицията в залавянето на телефонни измамници. Жената предала около 13 000 лв и 720 евро.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, вследствие на които бил задържан 46-годишен мъж, получил парите. Част от сумата била намерена и иззета.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Областна дирекция на МВР отново напомня: Не се доверявайте на телефонни обаждания от непознати! Получите ли обаждане от непознат за съдействие на полиция, разтърсващ разказ, молби за помощ или заплахи с последващи искания – предоставяне на пари или ценности, знайте, това е телефонна измама! Не се поддавайте, прекъснете връзката!

Телефонните измамници са изключително изобретателни. Те подбират жертвите си на случаен принцип. Като основно са възрастни хора, възползвайки се от тяхната загриженост за благосъстоянието на внуците, децата и роднините.

Измамниците се представят за лекари, роднини, полицаи и други, но винаги искат спешно пари. Сценариите, които използват, са най-различни. Те ангажират вниманието на своите жертви и задържат телефона отворен до осъществяване на престъпното деяние.

Претекст за получаване на исканата сума е преживяно пътнотранспортно произшествие, оказване съдействие на полицията, физически наранявания или извършването на хирургични интервенции с близки роднини на манипулираните лица.

В никакъв случай не изпълнявайте указания, в които ви искат пари по телефона, независимо кой и по какъв повод отправя искането! Не предоставяйте лични данни на свои близки по телефона!

Не предприемайте даване на пари на непознати, представящи се за посредници или доверени лица, защото това е сигурен знак за измама! Ако все пак имате съмнение, че се обажда близък човек, първо да опитайте да се свържете с него чрез свой съсед или познат, по възможност от телефон, различен от този, на който сте получили обаждането.

Предупредете вашите възрастни родители, близки или съседи да бъдат предпазливи и да не се доверяват на обаждания от страна на непознати.

При подобни случаи и при възникване на каквито и да е съмнения, сигнализирайте на ЕЕН 112 или потърсете помощ в най-близкото районно управление.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица