Крими
Диви животни „обърнаха“ кола на пътя Габрово – Севлиево
Внезапно излезли диви животни на платното за движение са причината лек автомобил да се обърне на пътя, свързващ Габрово и Севлиево.
При катастрофата е пострадало дете на 1 година и 8 месеца, возещо се на задната седалка в автомобила, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Пътният инцидент е станал в тъмната част на денонощието, снощи, около 20.50 часа. При управление на лек автомобил „Хонда“, 27-годишен мъж изгубил контрол над колата след внезапно навлезлите на пътното платно диви животни.
Автомобилът излязъл в дясно извън платното за движение и се преобърнал. В следствие на пътнотранспортното произшествие пострадало детето, возещо се в автомобила, което било откарано незабавно в Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово.
Там било прегледано и освободено с охлузвания и натъртвания по главата, за щастие без опасност за живота.
Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като дрегерът отчел 0.35 промила. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Крими
Инцидент във военния завод край Трявна

Инцидент е станал днес, 10 август, във военния завод за боеприпаси в село Белица край Трявна. Кметът на общината Денчо Минев успокои населението и информира, че запалил се камион е причинил взривове в част от складовете на завода.
„Ще бъде задействана Националната система BG – ALERT за опасност. До установяване на точните причини за аварията, достъп до зоната не се допуска“, написа на профила си във фейсбук тревненският кмет.
Към мястото на инцидента са изпратени екипи на пожарна и полиция. „В непрестанна връзка сме с органите на реда, областен управител на област Габрово“, допълва още Минев.
Към момента няма информация за жертви или пострадали. Районът е отцепен.
Поради обгазяване и замърсяване на въздуха, се призовават хората да затварят прозорците на жилищата си, да използват предпазни маски и да не излизат на открито.
Към мястото пътуват и екипи на РИОСВ – гр. Велико Търново за измерване качеството на въздуха.

-
Културапреди 5 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 7 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 7 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 4 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 4 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 4 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 12 часаИнцидент във военния завод край Трявна








