Свържи се с нас

Крими

Осъдиха на 2 години плашилия с отмъщение затворник

Плашилият с отмъщение затворник пак ще влиза в пандиза.

Published

on

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена днес, 21 септември, състав на Районния съд осъди мъж от Габрово на 2 години лишаване от свобода за извършено хулиганство.

Съдът призна подсъдимия С.Б. за виновен в това, че на 16 юни 2020 г., при условията на опасен рецидив и продължавано престъпление, в заведение за бързо хранене на ул. „Николаевска“ и във фирмено помещение на ул.“Ванче Михайлов“ в Габрово, извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото (ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА СИ ПРИПОМНИТЕ ОТТУК).

Видно от доказателствата по делото С.В. крещял на висок глас, отправил закани и обиди към присъстващи лица, ударил и счупил две стъкла на фирменото помещение.

За горепосоченото престъпление и на основание чл.325 ал.5 вр. с ал.1 вр. с чл.29 ал.1 б.“б“ вр. с чл. 26 ал.1 от НК във вр. с чл. 58а ал.1 от НК С.Б. бе осъден на 2 години лишаване от свобода.

Присъдата подлежи на въззивно обжалване или протестиране пред Окръжен съд – Габрово в 15-дневен срок.

Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция – по чл.371 т.2 от НПК, като подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

Съгласно закона, при разглеждане на делото по този ред, когато определя наказанието съдът е длъжен да съобрази същото с разпоредбата на чл.58а от НК, като в конкретния случай редуцира първоначално определеното на подсъдимия наказание от 3 години „лишаване от свобода“ с 1/3.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Published

on

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.

На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.

В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.

При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.

Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.

По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.

Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил  „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.

Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни  производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.

Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на  опасен рецидив.

Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Крими

Полицията хвана над кило марихуана

Published

on

Над килограм марихуана беше намерена и иззета при полицейска акция, проведена през вчерашния ден, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В района на село Ряховците полицейски екипи спрели за проверка лек автомобил “Chrysler Voyager“.

В автомобила била намерена 1110 грама суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица