Свържи се с нас

Крими

Марихуаната създаде проблеми за четирима

Published

on

Двама габровци и двама севлиевци ще си имат проблеми със Закона, след като бяха хванати да извършват различни престъпления, свързани със забраненото наркотично вещество марихуана. Трима от тях са били арестувани заради притежанието ѝ, а четвъртият бе установен да шофира след употреба.

Първи от всички бил установен 33-годишен криминално проявен габровец, шофирал под въздействието на канабис. Той бил спрян за проверка в петък, 31 юли, около 03.45 часа, в района на площад „Ракетата“ в Дряново, по време на специализирана полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с употреба и разпространение на наркотични вещества.

Лекият автомобил, който габровецът управлявал, бил собственост на трето лице. При извършена проверка на водача за употреба на наркотици, техническото средство отчело положителна проба за наличие на наркотичното вещество канабис. Водачът не е дал кръв за химически анализ, а по случая е образувано бързо производство под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Същият ден, но около 22.15 часа в района на булевард „Могильов“ в Габрово при проверка, полицейски служители задържали 29-годишен, криминално проявен местен жител, за когото били налице данни, че е придобил и държи в себе си хартиена „свивка“, съдържаща зелена суха листна маса. При направения полеви наркотест тя дала характерната реакция и оцветява на наркотичното вещество марихуана.

Двата ареста на севлиевците били извършени в събота, по едно и също време, около 23.00 часа. При специализираната полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с употреба и разпространение на наркотични вещества на територията на Севлиево, били задържани 30 и 33-годишен.

В хода на проведените процесуално-следствени действия, чрез протокол за доброволно предаване, двамата по отделно предали на полицейските служители известно количество суха зелена листна маса, която при проведените полеви наркотестове реагирала на наркотичното вещества марихуана.

По случаите са започнати досъдебни производства под надзора на районната прокуратура в Севлиево.

*Снимка: Пресцентър МВР, Архив.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Агресия срещу животно: Мъж удари в земята малко коте и го уби

Published

on

Пореден случай на насилие срещу животно у нас, който завърши със смъртта на малко коте. В социалната мрежа беше публикуван клип, показващ нечовешко и садистично отношение на млад мъж, който по необясними причини хваща млада котка и я удря с все сила в земята.

Случаят се разиграл на 25 август вечерта, около 20.00 часа, в Севлиево. За броени часове видеото обиколи мрежа и събра стотици гневни реакции. От кадрите се вижда как млад мъж, облечен в бяло, върви по улица, след което спира за кратко до оградата на къща, грабва малко черно коте и със сила удря четириногото в асфалта.

Ударът е толкова силен, че след няколко секунди животното получава предсмъртни конвулсии. Две случайно преминаващи момичета започват да ридаят от гледката и да питат мъжа защо го е сторил.

Чула писъците и суматохата накрая излиза и жена, която взима в ръце котето в опит да го спаси, но за жалост то умира броени минути по-късно. Стопаните на животинката са подали сигнали до полиция и прокуратура, но все още не е ясна самоличността на садиста. Полицията в града също се е заела със случая и издирва извергът.

Кадрите от охранителната камера съдържат насилие и поради тази причина няма да бъдат показани. Всеки, който разполага с информация за самоличността на садиста и може да помогне той да бъде разкрит, за да понесе цялата строгост на Закона за това деяние, може да подаде сигнал и го „Габрово Нюз“ на ел.поща: info@gabrovonews.bg или на профила ни в социалната мрежа фейсбук. Анонимността му е гарантирана.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица