Свържи се с нас

Крими

Продавачка от Габрово си пазарувала със забравена от клиент карта

Published

on

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 24 юли, състав на Окръжния съд осъди жена от Габрово на лишаване от свобода – условно, за използване на платежен инструмент без съгласието на титуляря.

Съдът призна жената, с инициали Ж.А., за виновна в това, че за времето от 19,41 ч. на 17 април миналата година до 8,17 ч. на 18 април 2019 г., при условията на продължавано престъпление, използвала дебитна карта, без съгласието на титуляря – жена от Габрово, като извършила пет транзакции и направила опит за още една транзакция, изразходвайки сума в размер на общо 723,24 лева.

Видно от доказателствата по делото подсъдимата се сдобила с банковата карта, след ползването ѝ от клиент в търговски обект, където работела.

По-късно, възползвайки се от възможността за безконтактно плащане, извършила покупки чрез ПОС-терминал в магазин за хранителни стоки в Габрово и направила поръчки в онлайн магазин.

За извършеното престъпление и на основание чл.249, ал.1, във вр. с чл.26, ал.1 от НК във вр. с чл. 55, ал.1 т.1 от НК продавачката ее осъдена на 1 година лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК изпълнението на наказанието бе отложено с изпитателен срок от 3 години.

Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Две тежки катастрофи отнеха човешки животи

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.

Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.

В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

Screenshot

Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.

Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица