Свържи се с нас

Крими

70-годишен помете пешеходка и избяга. Сгащиха го!

Published

on

Заловиха 70-годишен шофьор, който блъсна пешеходка и вместо да й се притече на помощ избяга от мястото на тежкия инцидент. За щастие обаче бягството му не се увенча с успех и той бе арестуван от полицията. Срещу него е образувано досъдебно производство.

Инцидентът е станал малко преди обед вчера, 25 юни, около 11.30 часа в района на улица „Любен Каравелов“ в Севлиево.

Според първоначалните данни прозишествието е било причинено от автомобил, движещ се в посока улица „Стара планина“.

Пострадала е 65-годишна пешеходка, която в момента на удара се придвижвала по пътното платно. Тя била ударена в гръб от моторното превозно средство, в следствие на което ѝ била причинена средна телесна повреда. Пешеходката получила фрактура на китката.

След катастрофата, водачът на моторното превозно средство – мъж на 70 години от Севлиево, напуснал местопроизшествието, но малко по-късно бил установен и задържан.

По случая е образувано досъдебно производство. Причините и механизма на възникване на пътнотранспортното произшествие се разследват под надзора на Районна прокуратура – Севлиево.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Хванаха мъж с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица