Свържи се с нас

Крими

Откраднаха дебитни карти и точиха пари

Published

on

Полицията работи по разкриване извършителя на кражба на три дебитни карти, една от които бе източена с 450 лева. Жертва на посегателството е 81-годишен мъж от село Яворец.

В неделя, около 12.20 часа 51-годишен габровец съобщил в полицейското управление за кражба на известна сума пари и три дебитни карти, от къща в село Яворец, собственост и обитавана от 81-годишният му баща.

По първоначални данни, престъплението било извършено за времето от около 22.30 часа на 20 юни до около 05.00 часа на 21 юни от неизвестен извършител, който проникнал в жилището през незаключена входна врата.

Установено било, че чрез една от дебитните карти били извършени две транзакции, на обща стойност 450 лева. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Габровската полицията разследва и сигнал за извършена кражба на мобилен телефон. По данни на собственика – 36-годишен жител на града, престъплението било извършено на 18 юни, около 18:00 часа в търговски обект.

По случая е образувано досъдебно производство. Действията по разследването продължават под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

Published

on

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.

Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.

Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.

При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.        

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г.  около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години,  както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.         

Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.

Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.

За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Двама души загинаха при пожар в Габрово

Published

on

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.

За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.

На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица