Свържи се с нас

Крими

Наркотиците не доведоха до нищо добро още двама

Published

on

Още двама души се забъркаха в проблеми със Закона, поради слабостта и склонността им към наркотичните вещества.

Това са 42-годишен мъж село Столът, който се раздели с шофьорската си книжка, след като бе хванат да кара нашмъркан с пико и амфетамин, и 25-годишен от Бериево бе арестуван, заради притежанието на марихуана.

И двата разкрити случая са от вчера, 12 март. Дрогираният мъж бил спрян около 16.00 часа от полицейски екип, в района на улица „Велика и Георги Чевчеви“ в Севлиево.

При извършената проверка за употреба на наркотици, техническото средство отчело положителна проба за наличие на забранените от Закона вещества амфетамин и метамфетамин.

На водача бил незабавно съставен акт за установяване на административното нарушение и му е издаден талон за медицинско изследване. Разследването по случая продължава под надзора на Районната прокуратура в Севлиево.

Притежателят на марихуаната били задържан от криминалисти, след провели процесуално – следствени действия в къща в село Бериево, обитавана от 25-годишния жител на селото.

В хода на полицейските действия, чрез протокол за доброволно предаване, той предал известно количество зелена суха листна маса, реагирала на наркотичното вещество марихуана при проведен на място наркотест.

По случая е образувано досъдебно производство под надзора на прокуратурата в Севлиево.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

38-годишен катастрофира при опит за бягство от полицията

Published

on

38-годишен мъж от село Ряховците се озова в габровския арест, след като си спретна гонка с полицията. Екшънът се разиграл вечерта на 15 януари.

Малко след 20.00 часа, в село Драгановци автопатрулен екип на габровската полиция предприел действия за спирането на лек автомобил „Мерцедес“.

Вместо да отбие, водачът не се подчинил на полицейското разпореждане и ускорявайки продължил движението си, в опит да осуети проверката.

В района на село Новаковци същият реализирал пътнотранспортно произшествие. Догонилите го полицаи на място установили самоличността му на водача. Това бил 38-годишният от село Ряховците.

Мъжът не могъл да представи свидетелство за управление на МПС, като при извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че е неправоспособен.

Беглецът отказал да бъде тестван за употребата на алкохол и наркотични вещества. Установено било още, че регистрационните табели, поставени на автомобила, били издадени за друго МПС.

При последвалото претърсване в автомобила била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана.

Лицето било отведено в габровския арест, където било задържано по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу него е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

Published

on

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.

Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.

Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.

При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.        

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г.  около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години,  както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.         

Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.

Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.

За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица