

Крими
9 месеца затвор за „мъжага“, нападнал и осакатил жена
Районната прокуратура в Габрово постигна осъдителна присъда за мъж, нападнал жена и й причинил телесна повреда.
Мъжът, с инициали В.Г., бе осъден на девет месеца лишаване от свобода при общ режим. Той бе признат за виновен, по повдигнато му от прокуратурата обвинение за това, че на 5.12.2018 г. около 18.50 часа в Габрово, пред жилищен блок на ул.“Венец“, чрез блъскане с последващо падане, причинил на жена от същия град средна телесна повреда.
Габровката получила счупване на дясната раменна кост и отчупване на костния израстък по горно-външната част на дясната раменна става, довело до трайно затрудняване на движението на дясната й ръка.
По искане на прокуратурата лицето е с взета мярка за неотклонение задържане под стража. Присъдата е влязла в сила и е приведена в изпълнение.

Наказание от четири месеца затвор бе наложено на друг мъж, но за незаконно извозване на дървесина.
След одобрено от съда споразумение, постигнато с Районна прокуратура – Габрово, Н. И. бе осъден на лишаване от свобода при общ режим за това, че на неустановени дати през периода от средата на месец май 2018 г. до началото на месец юни 2018 г., от горски фонд в землището на габровското село Здравковец, при условията на продължавано престъпление, без редовно писмено позволително (превозни билети), с неустановени по модел и регистрационни номера моторни превозни средства, извозил дърва от горския фонд и ги доставил в село Яворец, на различни лица, като извозил и доставил общо количество 56 пространствени кубически метра дърва, на обща стойност 3 920 лева. Споразумението има последици на влязла в сила присъда.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово


76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.
Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.
На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.
Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.
Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Крими
Полицията с мерки за предстоящите почивни и празнични дни


Във връзка с предстоящите празнични и почивни дни Областна дирекция на МВР-Габрово предприе мерки за охрана на обществения ред и безопасността на движението по пътищата.
От днес – 30 април, до 7 май полицейски екипи ще бъдат позиционирани в рискови участъци, пътни възли, основните входно-изходни артерии на градовете.
На територията на област Габрово ще се проведат специализирани полицейски операции по безопасност на движението. Ще се осъществява активен контрол, насочен към установяване на водачи, нарушаващи Закона за движение по пътищата, водачи, управляващи МПС след употреба на алкохол, наркотици, както и интензивен контрол на скоростните режими.
От Пътна полиция призовават всички участници в движението да спазват стриктно Закона за движение по пътищата, водачите на МПС да шофират внимателно и отговорно.
С цел недопускане на инциденти, нарушаване на обществения ред и повишаване сигурността на гражданите ще бъде засилено полицейското присъствие на местата, където ще се организират обществени мероприятия.

Крими
Четирима се озоваха в ареста след сбиване в Габрово


Четирима мъже бяха задържани след сбиване в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Екшънът се разиграл в събота, в района на ул.“Капитан Дядо Никола“ в областния град. Тогава в полицията бил получен сигнал, че в частен имот е възникнал скандал, прераснал в сбиване.

На място незабавно били изпратени полицейски екипи, които преустановили мелето и задържали четирима мъже.
Заведена е преписка за престъпление по чл.325 ал.1 от Наказателния кодекс. За случая е уведомена Районна прокуратура – Габрово.

-
Новинипреди 7 дни
Благотворителен празник за нова детска площадка в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“
-
Новинипреди 6 дни
Над 40 дървета ще бъдат засадени в района на ул.“Христо Ботев“
-
Новинипреди 7 дни
Габрово отбеляза със знания и усмивки „Празника на географията“
-
Кримипреди 7 дни
Шестима са заловените пияни или дрогирани в региона по Великден
-
Новинипреди 3 дни
Река Янтра потече бяла след замърсяване (снимки)
-
Кримипреди 7 дни
Министър Митов даде положителна оценка за работата на ОДМВР-Габрово
-
Културапреди 3 дни
Видео урок за Колю Фичето представя великия майстор пред ученици в цялата страна
-
Новинипреди 6 дни
Камерната зала на Кукления театър в Габрово отново отваря врати