Крими
Пандизчията, обрал магазин 3 дни след излизане от затвора, остава в ареста
Районната прокуратура в Габрово задържа рецидивистът, извършил поредната си кражба само три дни след като бил освободен от затвора и веднага след което се укрил, напуснайки страната. За разкритото му престъпление ви информирахме по-рано днес, 27 февруари.
Прокуратурата е внесла в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на опасния рецидивист. При завръщането му в страната той бил арестуван и задържан с постановление на наблюдаващ прокурор за72 часа до довеждането му пред съда.
Бандитът, с инициали Б.Б., е привлечен в качеството на обвиняем за това, че за времето от 22.00 ч. на 2 януари т.г. до 05.00 ч. на 3 януари в Габрово, от каса в помещение на магазин, при условията на опасен рецидив, чрез разрушаване на прегради, здраво направени за защита на имот, отнел сумата от 5000 лева, от владението на дружеството, без съгласието на собственика, с намерение противозаконно да я присвои.

Прокуратурата счита, че са налице предпоставките за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на лицето.
Обвинението по настоящото дело е за тежко умишлено престъпление, което се наказва с лишаване от свобода от три до петнадесет години. Това престъпление е извършено при условията на опасен рецидив, след като е осъждан 16 пъти за кражби, което го определя като извършител на престъпления с висока обществена опасност.
Налице е обосновано предположение за авторството на деянието, както и за опасност да се укрие или да извърши друго престъпление, аргументират се от Прокуратурата.
Последната кражба е била извършена само три дни след като е бил освободен от Затвора в Ловеч, а непосредствено сред това той се е укрил, като напуснал страната. Задържан е бил веднага при връщането му в Република България.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 3 ноември т.г., състав на Габровски окръжен съд осъди мъж от Севлиево на 20 години лишаване от свобода за умишлено убийство.
Подсъдимият О.Ю. бе признат за виновен в това, че на 23 май 2024 г., в къща на ул.“Светлина“ в Севлиево, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено умъртвил майка си, нанасяйки ѝ множество удари с нож в областта на шията, гръдния кош и двете ръце.
За извършеното престъпление О.Ю. бе осъден на 20 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим на изтърпяване. Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Крими
Задържаха под стража рецидивист след поредна кражба

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Габрово, 44-годишен мъж бе привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 28 септември т.г. около 12.20 часа, в Габрово, от жилищна сграда, при условията на опасен рецидив, отнел чужди движими вещи – портмоне със сумата от 2 000 лева, собственост на А.Н. и портмоне със сумата от 200, собственост на К.Ц., от владението на собствениците, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
Обвиняемият рецидивист, с инициали С.Б., е задържан с постановление на Районна прокуратура – Габрово за срок до 72 часа. За престъплението, за което той е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
С.Б. вече е осъждан многократно за престъпления против собствеността. Осъждан е и в чужбина за умишлени престъпления. Последното деяние извършил като влязъл в жилищната сграда и докато живущите в нея били там, извършил кражба на две портмонета с парите в тях.
Съдът възприе доводите на прокуратурата, че има реална опасност С.Б. да извърши и друго престъпление, тъй като той не работи и няма доходи, поради което му наложи най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд. Действията по разследването продължават под ръководството на РП- Габрово.

Крими
Белезници за габровец, спипан с близо 100 грама марихуана

34-годишен габровец беше задържан при специализирана полицейски операция по линия на „наркотици“. Арестът му бил извършен вчера, 23 октомври.
Служители от сектор „Криминална полиция“ предприели претърсване в жилището, обитавано от мъжа, където намерили и иззели над 88 грама суха зелена листна маса грама, която при направения полеви наркотест реагирала на марихуана.
Намерени и конфискувани били още и три електронни устройства, съдържащи наркотичното вещество ТHC.
Спрямо мъжа е наложена полицейска мярка задържане за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство.

-
Културапреди 7 дниПианистите от МК „Весела“ с поредно блестящо представяне
-
Новинипреди 7 дниСевлиево говори за живота: градът, имащ смелостта да говори за репродуктивното здраве
-
Икономикапреди 7 дниСеминар „Социално предприемачество в действие“
-
Културапреди 7 дни90 години от откриването на паметника на Васил Априлов
-
Културапреди 7 дниЕмблематичната постановка „Лазарица“ гостува в Габрово
-
Кримипреди 4 дниЗадържаха под стража рецидивист след поредна кражба
-
Кримипреди 3 дни20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си
-
Новинипреди 3 дниИван Екимов стана държавен шампион по шахмат







