Свържи се с нас

Крими

Психарът, убил брат си и заканвал се на майка си, ще лежи 12 години строг режим

Окръжната прокуратура в Габрово приведе в изпълнение 12-годишна присъда за убийство в с. Скалско

Published

on

Дванадесет години лишаване от свобода при строг режим е окончателната присъда, която ще изтърпи 61-годишен мъж за убийство на брат си.

Обвинителният акт срещу извършителя е внесен в съда от Окръжна прокуратура –Габрово. Делото бе разгледано по реда на съкратено съдебно следствие, като всички съдебни инстанции са признали подсъдимия за виновен.

И. А. е осъден, по повдигнатите му от прокуратурата обвинения, за това, че на 01.06.2018 г., в къща в дряновското село Скалско, умишлено умъртвил брат си М. А., на 57-години, използвайки нож тип ловджийски, с който го пробол в гръдния кош и в гърба, като причинил смъртта му.

Осъден бе и за това, че по същото време и място, се заканил на майка си с убийство, като при убийството на брат си й заявил: „Казах ви, че ще ви ликвидирам, ще ви убия“, ударил я с юмрук в лицето, насочвал към нея нож, попитал я „Искаш ли и теб да наръгам?“ и замахнал към нея с мотика, и това заканване е възбудило у пострадалата основателен страх за осъществяването му.

По искане на прокуратурата обвиняемият е с взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ до приключване на процеса. Присъдата е приведена в изпълнение.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Арестуваха млад мъж заради палеж на „Мерцедес“ в Севлиево

Published

on

22-годишен жител на село Дамяново беше задържан за срок до 24 часа, заради извършен от него палеж, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Престъплението е било извършено в нощта на Петковден, 14 октомври.

Около 04.45 часа, в севлиевската полиция бил получен сигнал за възникнал пожар в лек автомобил „Мерцедес”, паркиран на ул.“Стефан Пешев“ в града.

В следствие на разразилата се огнена стихия автомобилът бил частично унищожен. В хода на проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и арестуван извършителят на деянието.

Това е 22-годишен жител на село Дамяново, който бил отведен в севлиевския арест, където бил задържан по Закона за МВР.

Извършителят на палежа вече е привлечен като обвиняем за престъпление по чл.330 ал.1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Крими

Габровка,“замъглила километража“ след пико, остана без книжка по пладне

Published

on

31-годишна габровка бе заловена да шофира под въздействието на наркотици посред бял ден. Управляваният от нея автомобил бе иззет, в който бе открита още дрога. Случаят бил разкрит вчера, 13 октомври, в часовете около обяд в Габрово.

Около 13.00 часа, на бул. „Трети март“ бил спрян за полицейска проверка лек автомобил „Форд Фокус“, собственост и управляван от 31-годишната габровка.

На място била извършена проверка за употреба на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за метамфетамин. В автомобила бил намерен плик, съдържащ бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

Жената дала кръвна проба за химически анализ, а автомобилът ѝ бил иззет. По случая е образувано досъдебно производство.

Дрогата поведе по лошия път и други двама. На същата дата, в хода на специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, било извършено претърсване на жилище, обитавано от 36-годишен габровец. В една от стаите била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. По случая е образувано досъдебно производство.

Също вчера, 13 октомври, но около 10.00 часа, на ул. „Николаевска“ екип на полицията спрял за полицейска проверка 42-годишен мъж, осъждан. Установено било, че същият придобил и държи в себе си кафяво кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

Спрямо лицето е наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“, по случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Оставиха в ареста габровец, хванат с кокаин, пико и марихуана

Published

on

По искане на Окръжната прокуратура в Габрово бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ на обвиняем за държане с цел разпространение на различни видове високорискови наркотични вещества, при условията на опасен рецидив.

Състав на Окръжния съд уважи искането спрямо 35-годишния А.Д. от Габрово. Мъжът е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 05.10.2025 г. в Габрово, без надлежно разрешително съгласно Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, при условията на опасен рецидив, в обитаваното от него жилище в гр.  Габрово държал с цел разпространение различни видове високорискови наркотични вещества – кокаин,  метамфетамин  и марихуана.         

За престъплението по чл. 354“а“, ал. 2 т. 4 във вр. с ал.1 във вр. с чл. 29, ал.1, б.“а“ и б.“б“ от  НК,  за което А.Д. е привлечен в качеството на обвиняем, се предвижда наказание лишаване от свобода от 5 години до 15 години и глоба от 20 000 до 100 000 лева.         

Съдът уважи становището на наблюдаващия прокурор, че от събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение за авторството на деянието и е налице реална опасност обвиняемият да се укрие, както и да извърши друго престъпление.         

Определението на Окръжен съд – Габрово може да бъде обжалвано пред Апелативния съд – Велико Търново.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица