Свържи се с нас

Крими

Изверг от Габрово си избива комплексите над котка

Published

on

Полицията в Габрово установи и арестува 36-годишен местен жител, издевателствал и избивал комплексите си над котка.

Белезниците на ръцете на изверга щракнали вчера, 10 февруари, след като около 11.20 часа 26-годишна жителка на Габрово подала сигнал до полицията, че на улица „Зелена ливада“, в близост до № 19, е намерила котка в тежко състояние.

Животното било в състояние на агония, с множество наранявания по цялото тяло. На местопроизшествието бил извършен оглед с участието на ветеринарен лекар и е образувано досъдебно производство.

В резултат на проведените незабавни оперативно – издирвателни мероприятия, криминалисти от полицията установили и задържали по реда на Закона за МВР извършителят на нечовешката постъпка.

Това бил 36-годишен мъж от Габрово, за когото били налице достатъчно данни, че е съпричастен с извършване на престъплението.

Процесуално-следствените действия по разследването продължават под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея

Published

on

21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.

63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.

Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица

Published

on

Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.

Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“

Published

on

Полицията в Габрово задържа 48-годишен местен жител, извършвал незаконен улов на риба от водите на язовир „Христо Смирненски“. Арестът му бил извършен вчера, 9 юни, рано сутринта.

Около 06.00 часа, между селата Стомонеци и Зелено дърво служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, съвместно със служители от ИАРА – Велико Търново, спрели за проверка автомобил с бургаска регистрация, управляван от 48-годишния мъж.

В товарния отсек на автомобила била намерени надуваема лодка, хрилни мрежи и три чувала с риба, около 60 кг, от вида: сом, каракуда и шаран, уловена от язовир „Христо Смирненски“. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 238 ал.2 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица