Крими
Затвор за мъж и жена от Габрово, измамили нагло търсещ работа
С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 3 февруари, състав на Районния съд осъди мъж и жена от Габрово на лишаване от свобода за извършена измама.
Съдът призна подсъдимите, с инициали Д.Б. и С.С., за виновни в това, че през периода 11 – 21 юли 2016 г. в Девня и в Габрово, при условията на продължавано престъпление, след предварителен сговор, с цел да набавят за себе си имотна облага, възбудили и поддържали заблуждение у мъж от Варна, че ще го наемат на работа и с това му причинили имотна вреда в размер на общо 73 800 лева, като измамата е в особено големи размери, представляваща особено тежък случай.
Видно от доказателствата по делото, след като бил убеден, че постъпването му на работа при подсъдимите следва да бъде документално уредено, пострадалият подписал предоставени му документи, с които на практика се разпоредил със свое имущество – земеделски земи в област Варна и идеални части от апартамент във Варна.
За престъплението и след проведено пред първоинстанционния съд съкратено съдебно следствие подсъдимият Д.Б. бе осъден на 5 години и 4 месеца лишаване от свобода, а на подсъдимата С.С. бе наложено наказание от 3 години и 4 месеца лишаване от свобода.
В същия размер са и определените от съда, на основание чл. 23 и чл. 25 от НК, общи наказания по настоящата присъда и по предходни техни осъждания.
По отношение на подсъдимия Д.Б. съдът приложи и разпоредбата на чл.24 от НК, като увеличи така определеното общо наказание от 5 години и 4 месеца лишаване от свобода с 1 година, а именно – на 6 години и 4 месеца лишаване от свобода.
Присъдата подлежи на въззивно обжалване или протестиране пред Окръжен съд – Габрово в 15-дневен срок.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор

27-годишен баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с кросов мотор. Инцидентът е станал снощи, 7 юни, около 21.00 часа в село Донино.
По информация на полицията мотоциклетът SWM RS 125R, с който двамата пострадали, бил без поставена регистрационна табела.
Двамата били транспортирани в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“-Габрово, където били установени охлузвания, за щастие – без опасност за живота.
Водачът отказал проверка за употреба на наркотични вещества. Пробата му за алкохол била отрицателна. Пътнотранспортното произшествие е обслужено по административен ред.
Бързо производство пък е започнато срещу, 35-годишен неправоспособен водач, бягал от полицията.
В петък, 5 юни, около 09.30 часа, в района между селата Райновци и Смиловци полицейски служители подали светлинен и звуков сигнал, както и сигнал със стоп-палка за спиране на лек автомобил „Сеат Алтеа“, управляван от неправоспособния водач.
Мъжът не изпълнил полицейските разпорежданията и продължил движението си, увеличавайки скоростта. Впоследствие спрял автомобила на черен път, изоставил го и напуснал мястото. Въпреки опитът му органите на реда стигнали до него.
По случая е образувано бързо производство.

Крими
Полицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба

Полицай Станимир Братов – командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ към сектор „Охранителна полиция“ при Районно управление – Габрово, навършва пределна възраст за работа в МВР и след 39 години безупречна служба се оттегля в заслужен отдих.

Професионалният му път в системата на МВР започва на 23 април 1987 година. Длъжността командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ изпълнява от 1 април 1999 година.

През годините многократно е награждаван за постигнати високи професионални резултати и за съществен принос при изпълнението на служебните си задължения. Със своята отговорност, професионализъм и всеотдайност към службата той се утвърди като пример за подражание и заслужи уважението на поколения служители в Районно управление-Габрово.

За своя дългогодишен принос и достойно изпълнение на професионалните задължени, със заповед на министъра на вътрешните работи е удостоен с отличие „Почетен знак на МВР“ – III степен.

Днес, 5 юни, Станимир Братов беше изпратен с признателност и уважение от своите колеги. Те му благодариха за годините отдаденост, за професионалната подкрепа и за примера, който оставя след себе си.

Ръководството и служителите на ОДМВР-Габрово му пожелават крепко здраве, спокойни и щастливи дни, удовлетворение от постигнатото и много лични поводи за радост. Нека новият етап от живота му бъде изпълнен с обичта на близките, заслужено спокойствие и сбъднати мечти.

Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

-
Кримипреди 5 дниДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Културапреди 7 дниЛятото идва с ритъма на суинга
-
Новинипреди 7 дниДнес е 2 юни – Денят на Ботев и на загиналите за Свободата и Независимостта на България
-
Кримипреди 7 дниНов началник на пожарната в Севлиево
-
Новинипреди 7 дниДанаил Лалев: Хората в севлиевските села питат да умират или да бягат
-
Културапреди 6 дниСлавейковите празници ще се проведат в средата на юни (Програма)
-
Кримипреди 4 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 5 дниФалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак





