Свържи се с нас

Крими

Съдът остави на работа закопчания заради подкуп горски служител

Published

on

Окръжният съд в Габрово се произнесе по искане на прокуратурата за отстраняване от длъжност на горски инспектор.

С определение от вчера, 11 ноември, състав на съда остави без уважение искането на Окръжна прокуратура – Габрово за отстраняване на Ц.Н. от Габрово от заеманата от него длъжност – „Главен специалист – горски инспектор” в Регионалната дирекция на горите – Велико Търново. Същият е обвиняем по досъдебно производство за престъпление по чл. 301, ал. 1, във вр. с чл. 26, ал. 1 от НК – поискан и приет подкуп от длъжностно лице.

С оглед доказателствата по делото съдът счете, че в настоящия случай е налице първата предпоставка по чл. 69, ал. 1 от НПК за отстраняване на Ц.Н. от длъжност, а именно – обвиняемият е привлечен в това процесуално качество за умишлено престъпление от общ характер, извършено във връзка с работата му.

Съдът обаче прецени, че изпълнението на първото законово изискване не води до автоматичния извод, че е налице и втората предпоставка, визирана в чл. 69, ал. 1 НПК – а именно, че служебното положение на обвиняемия ще възпрепятства разследването.

При постановяването на своя акт съдът съобрази обстоятелството, че Ц.Н. заема длъжност, която е на най-ниското ниво в структурата на РДГ, като няма лица, които да са йерархично зависими от него и на които същият би могъл да въздейства, в качеството си на техен ръководител.

Също така магистратите счетоха, че длъжността, която заема обвиняемият, не му позволява неограничен достъп до създадена в организационната структура, в която работи документация и не е налице опасност да укрие, преправи или унищожи уличаващи го документи.

С оглед горепосоченото и предвид останалите данни по делото съдът прие, че не са налице фактически доказателства, даващи достатъчно основание да се счита, че служебното положение на Ц.Н. ще създаде пречки за обективно, всестранно и пълно изясняване на обстоятелствата по делото, поради което остави искането на прокуратурата без уважение.

Определението на Окръжен съд – Габрово подлежи на обжалване и/или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново, в 3-дневен срок.

Обвиняемият е на свобода срещу определена мярка за неотклонение „парична гаранция“, в размер на 1 000 лева, във връзка с воденото срещу него наказателно производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Published

on

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.

Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Зареди още

Крими

Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Published

on

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.

Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.

Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.

Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица