

Крими
Бандити обраха Дома за възрастни в село Радовци
Неизвестни крадци обраха Дома за възрастни с психични разстройства в дряновското село Радовци.
Бандитите задигнали значителна сума пари, златни накити, предмети на неустановена стойност, както и 4 дебитни карти, собственост на различни лица, настанени в дома, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударът на престъпниците бил извършен през вчерашния ден, 11 ноември, часове след полунощ. Около 02.50 часа в дряновската полиция постъпил сигнал от служител на социалното заведение, който заявил, че алармената система в сградата се е активирала.
При извършения оглед на местопроизшествието е било установено, че след взломяване на прозорец и врата на сградата е била разбита метална каса, от която били отнети значителната парична сума, златни накити и предмети на неустановена стойност, както и четирите дебитни карти, собственост на различни лица, настанени в дома.
В полицията по случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 195, ал.1, т. 3 във връзка с чл. 194, ал.1 от НК. Работата по разкриване извършителите на криминалното деяние продължава под наблюдението на Районната прокуратура в Габрово.
Разследват се всички версии. Полицията е по петите на престъпниците.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово


76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.
Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.
На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.
Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.
Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Крими
Полицията с мерки за предстоящите почивни и празнични дни


Във връзка с предстоящите празнични и почивни дни Областна дирекция на МВР-Габрово предприе мерки за охрана на обществения ред и безопасността на движението по пътищата.
От днес – 30 април, до 7 май полицейски екипи ще бъдат позиционирани в рискови участъци, пътни възли, основните входно-изходни артерии на градовете.
На територията на област Габрово ще се проведат специализирани полицейски операции по безопасност на движението. Ще се осъществява активен контрол, насочен към установяване на водачи, нарушаващи Закона за движение по пътищата, водачи, управляващи МПС след употреба на алкохол, наркотици, както и интензивен контрол на скоростните режими.
От Пътна полиция призовават всички участници в движението да спазват стриктно Закона за движение по пътищата, водачите на МПС да шофират внимателно и отговорно.
С цел недопускане на инциденти, нарушаване на обществения ред и повишаване сигурността на гражданите ще бъде засилено полицейското присъствие на местата, където ще се организират обществени мероприятия.

Крими
Четирима се озоваха в ареста след сбиване в Габрово


Четирима мъже бяха задържани след сбиване в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Екшънът се разиграл в събота, в района на ул.“Капитан Дядо Никола“ в областния град. Тогава в полицията бил получен сигнал, че в частен имот е възникнал скандал, прераснал в сбиване.

На място незабавно били изпратени полицейски екипи, които преустановили мелето и задържали четирима мъже.
Заведена е преписка за престъпление по чл.325 ал.1 от Наказателния кодекс. За случая е уведомена Районна прокуратура – Габрово.

-
Новинипреди 7 дни
Ученици от ПГИТ „Рачо Стоянов“ взеха проби от водата на река Дряновска
-
Новинипреди 7 дни
Младежки парламент – Габрово организира дебат
-
Любопитнопреди 7 дни
Мъжка чанта или раница – кое е по- добре за ежедневието?
-
Любопитнопреди 7 дни
„Семе българско“ – кога, къде, какво?
-
Новинипреди 6 дни
Благотворителен празник за нова детска площадка в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“
-
Новинипреди 7 дни
Близо 100 милиона лева е Бюджетът на Габрово
-
Културапреди 7 дни
На 23 април 1963 започва изграждането на музей „Етър“
-
Новинипреди 6 дни
Габрово отбеляза със знания и усмивки „Празника на географията“