Свържи се с нас

Крими

Задържаха двама за жестокия побой в „Партийната школа“

Published

on

Двама 23-годишни граждани са били задържания за жестокото нападение, при което в студентското общежитие „Партийна школа“ към Техническия университет в Габрово беше тежко пребит 22-годишен гражданин на Република Украйна, пребиваващ в нашия град.

За криминалното деяние ви информирахме вчера (30 септември). Арестуваните са родом от Бургас и Симеоновград, срещу които вече е образувано наказателно досъдебно производство и ще понесат отговорността си за стореното.

Двамата побойници са били уличени в резултат на проведените оперативно – издирвателни мероприятия и процесуално – следствени действия от страна на габровските криминалисти, събрали достатъчно данни, че именно те са извършителите на безмилостния побой.

След приключване на работата по цялостното документиране на случая, материалите по разследването ще бъдат предадени на прокуратурата в Габрово, уточниха от полицията.

Според неофициални източници виновниците за побоя са две момчета, бесарабски българи от Украйна, а конкретната причина били момичета. Пребитият 22-годишен украинец, пребиваващ в Габрово, е със счупено чене след инцидента.

Боят е бил заснет от камерите в студентското общежитие „Партийна школа“ към университета. Мелето се е разиграло пред очите на други студенти, предпочели да гледат сеир, вместо да се намесят и да предотвратят неприятната случка.

Запознати в детайли с инцидента поставят въпроса и за охраната в общежитието, която изобщо не се е намесила и е допусната разправата за момичета да прерасне бой, при който пострада 22-годишният студент от Украйна.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово

Published

on

76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.

Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.

На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.

Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Полицията с мерки за предстоящите почивни и празнични дни

Published

on

Във връзка с предстоящите празнични и почивни дни Областна дирекция на МВР-Габрово предприе мерки за охрана на обществения ред и безопасността на движението по пътищата.

От днес – 30 април, до 7 май полицейски екипи ще бъдат позиционирани в рискови участъци, пътни възли, основните входно-изходни артерии на градовете.

На територията на област Габрово ще се проведат специализирани полицейски операции по безопасност на движението. Ще се осъществява активен контрол, насочен към установяване на водачи, нарушаващи Закона за движение по пътищата, водачи, управляващи МПС след употреба на алкохол, наркотици, както и интензивен контрол на скоростните режими.

От Пътна полиция призовават всички участници в движението да спазват стриктно Закона за движение по пътищата, водачите на МПС да шофират внимателно и отговорно.

С цел недопускане на инциденти, нарушаване на обществения ред и повишаване сигурността на гражданите ще бъде засилено полицейското присъствие на местата, където ще се организират обществени мероприятия.

Зареди още

Крими

Четирима се озоваха в ареста след сбиване в Габрово

Published

on

Четирима мъже бяха задържани след сбиване в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Екшънът се разиграл в събота, в района на ул.“Капитан Дядо Никола“ в областния град. Тогава в полицията бил получен сигнал, че в частен имот е възникнал скандал, прераснал в сбиване.

На място незабавно били изпратени полицейски екипи, които преустановили мелето и задържали четирима мъже.

Заведена е преписка за престъпление по чл.325 ал.1 от Наказателния кодекс. За случая е уведомена Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица