Крими
Книжките на двама почерпени „изгоряха“ предпразнично!

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Двама водачи се простиха с шофьорските си книжки, а срещу тях вече са образувани бързи полицейски производства, след като бяха спипани от органите на реда да карат пияни.
Нарушенията са били установени в Севлиево на 14 декември, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
При първото от тях рано сутринта, около 06.25 часа, на ул.“Стефан Пешев“ лек автомобил „Фиат Пунто“, управляван от 50-годишен севлиевец, катастрофирал на улицата.
Пристигналият на мястото на инцидента полицейски екип извършил проверка за употребата на алкохол от водача, като отчетената проба едва не слисала органите на реда.
Мъжът, управлявал катастрофиралата кола, поклащайки се от крак на крак успял да надуе дрегера, който отчел „постижение“ от 2,05 промила.
На водача бил издаден талон за медицинско изследване и той се отзовал в севлиевското спешно отделение, за да даде кръв за анализ.
За щастие при инцидента няма пострадали хора. Нанесени са единствено материални щети.
Другият шофьор, който също „загуби“ свидетелството си за правоуправление на МПС преди празниците, бил спипан няколко часа по-късно, около 10.15 ч., да препуска по ул.“Васил Левски“.
Полицейски екип, патрулиращ в района, спрял за проверка лек автомобил „Мерцедес“, с поставени австрийски номера, управляван от 34-годишен севлиевец.
Водачът видимо повлиян и миришещ на алкохол надул техническото средство, което отчело 1,46 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух.
На него също бил издаден талон за медицинско изследване, но той не се явил в местната болница, за да даде кръв за химически анализ.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Заловиха шофьор, каращ на „пиксели“ в Габрово

Двама мъже от Севлиево бяха задържани при специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата, разпространението и държането на наркотични вещества.
Единият от тях се оказа дрогиран зад волана, а при обиска му се оказа, че държи още на наркотика в себе си. Случката се разиграла на 20 февруари в Габрово.
Тогава автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка “Хонда Акорд“, управлявана от 36-годишен осъждан мъж. Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за пико.
Допълнително било открито, че мъжът придобил и държи в себе си още 2,2 грама метамфетамин.
По случая е образувано досъдебно производство.
В рамките на акцията за наркотици, при полицейска проверка бе закопчан и другият 34-годишен севлиевец, у когото бяха открити около 4,2 грама метамфетамин.
Лицето било задържано, като срещу него е образувано досъдебно производство.

Крими
„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.
Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.
Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.
При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.
При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.
Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Крими
22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.
Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.
Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.
Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.
Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.
Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.
Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.
Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.
Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

-
Новинипреди 6 дниГаброво ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата
-
Новинипреди 6 дниНад 30 села и няколко габровски квартала са без ток заради снега
-
Новинипреди 5 дниГЕРБ-Габрово: Опозицията в Общински съвет-Габрово каза „Не” на габровския футбол
-
Кримипреди 6 дни„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля
-
Кримипреди 6 дни22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“
-
Новинипреди 5 дниИМ – Дряново представи „30 години от основаването на Общински комитет „Васил Левски“
-
Любопитнопреди 5 дниПреслава Василева сред финалистките на „Кралица на Варна 2026“
-
Новинипреди 5 дниДен на отворените врати в АГ и Неонатологията на МБАЛ „д-р Тота Венкова“





