Победа над съперник, който рядко греши

Published

on

КВК Габрово победи отбора на Дукла (Либерец, Чехия) с 3:1.

Двубоят започна оспорано като точките вървяха една за друга. Габровският отбор натрупа преднина от две точки, която поддържаше, но за съжаление загуби първия гейм – 26:28.
Загубата на първия гейм мотивира максималко възпитаниците на Любомир Герасимов и картината във втория гейм беше съвсем различна. Габровските волейболисти натрупаха солиден аванс като разликата на моменти достигаше 7-8 точки в тяхна полза. В крайна сметка втората част завърши с логично спечелване на гейма – 25:16.
Третият гейм започна също с оспарвано съперничество като водачеството в гейма не рядко се разменяше. Резултатът в края на тази част обаче остана в полза на габровци -25:21.
В решителната четвърта част габровския отбор показа пред многобройната публика, че притежава качества и закономерно се поздрави със заслуженото спечелване на гейма – 25:22 точки, а и на двубоя.
Габровските волейболисти са на крачка от класирането в следващата фаза на турнира ”Чалъндж Къп”. Интригуващ реванш се очаква идната сряда в чешкия град Либерец, като шансовете са напълно реални – коментира президентът на КВК Габрово, Николай Григоров.

Коментари

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Новини

Състезание по планинско колоездене на Узана през почивните дни

Published

on

За втора поредна година, XCO Uzana се задава с нови сили и още по-свежи изненади! Не пропускайте XCO Uzana 2020 – състезание по планинско колоездене в дисциплина XCO, организирано от UzanaRuns, Underground Riders и Хемус Адвенчър в планинската местност Узана на 4-5 юли!

Събитието е част от календара на Българската Федерация по колоездене. Състезанието е в 10 категории.

Състезателното трасе е технично, бързо и забавно, с много гледки и с дължина малко над 5 км, като участниците правят различен брой обиколки, в зависимост от тяхната възрастова група и категория.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Нов лидер в Неделната по футбол на Габрово

Published

on

Английската неделна лига по футбол на Габрово има нов лидер в класирането, след като се изиграха мачовете от 18 кръг. Това стана възможно, тъй като досегашните водачи от „Ресторант Еделвайс“ загубиха дербито на кръга от „Палаузово БТ“, с 2:3.

„Ресторант Еделвайс“ повеждаше на два пъти, след голове на Иван Лесев, но „палаузовци“ изравняваха чрез Павел Велчев и Мартин Иванов. Минута преди края на двубоя Пламен Радулов отбеляза победното попадение за своите.

От развитието на срещата се възползва „Копакабана“, който излезе на върха, след като победи „Идеал Стандарт Видима“, с 6:2. Хеттрик отбеляза Ивайло Райнов, а по едно попадение добавиха Климент Велев, Пламен Меразов и Владислав Макавеев. За севлиевци точни бяха Любослав Лалев и Симеон Иванов.

В друго дерби от 18 кръг, „Мърси“ победи „Pasta Gabrovo“, с 2:1. Точни за победителите се оказаха Цветан Енчев и Божидар Василев, а за съперника се разписа Веско Караколев.

В последната среща за деня, „ФК Орлите“ надделяха над „Рио“ с 5:2. С хеттрик се отчете Венци Иванов, а по веднъж отбелязаха Андриян Христов и Георги Ганчев. За „Рио“ точни бяха Петър Петев и Николай Дончев.

В класирането водач вече е „Копакабана“ с 41 т., пред „Ресторант Еделвайс“ – 40 т., „Палаузово БТ“ – 36 т., „Мърси“ – 34 т., „Pasta Gabrovo“ – 30 т., „ФК Орлите“ – 21 т., „Идеал Стандарт Видима“ – 9 т. и „Рио“ без спечелена точка.

При голмайсторите начело е Иван Лесев с 30 гола, пред Павел Велчев с 29, Христо Минчев с 25, Андриян Христов – 22 и др.

Тази неделя, 28 юни, от 15.00 ч. започват срещите от поредния, 19 кръг на АНЛ – Габрово.