Спорт

ФК“Янтра“ победи „Торпедо“ с 2:0

Published

on

Съставът на ФК“Янтра“ записа победа в домакинския си мач срещу „Торпедо“ (Борован) с 2:0. Двубоят, игран на стадион Христо Ботев в Габрово, беше от 28-я кръг на Северозападната „В” аматьорска футболна група. Момчетата на старши-треньора Радия Дойчев показаха добра игра и съвсем заслужено се поздравиха с победата.

Мачът започна с домакински натиск и първото опасно  положение пред вратата на гостите дойде още във втората минута. Емил Георгиев пусна извеждащ пас към Мирослав Косев, който центрира, но бранителите успяха да извадят топката в ъглов удар. В 5 минута Миро Косев проби по фланга и спечели отново корнер. Емил Георгиев центрира в наказателното, където добре се беше пласирал именно Косев, който отправи удар с глава, но топката излезе в аут. Гостите от Борован създадоха първото си опасно положение в 13 минута, когато след разбъркване пред наказателното поле на „Янтра“, отправиха шут към вратата на Александър Витанов. В 22 минута Александър Маринов сложи топката на главата на Христо Марков, но ударът му премина на около метър от целта. Най-сериозноят пропуск за първото полувреме дойде в 40 минута. Футболист на гостите напредна по крилото и пусна пас към дузпата, последва удар, който едва не намери очертанията на габровската врата.

В игра през второто полувреме се появи Момчил Кинов, който замени Александър Маринов. Още с влизането си Кинов получи пас в коридор, но защитниците му отнеха притежанието на топката. В 56 минута капитанът на „Янтра“ Николай Василев стреля от пряксвободен удар, но топката се отби от стената и излезе в ъглов. В 66 минута падна и попадението за домакините. Мирослав Косев получи добър пас, преодоля защитник и навлезе в наказателното поле, откъдето се опита да отбележи. Ударът му се отби в горната греда и при добавката Емил Георгиев не сбърка – 1:0. В 70 минута Миро Косев навърза няколко състезатели на „Торпедо“ в центъра на терена и подаде към Емил Георгиев, който се опита да прехвърли вратаря с удар от центъра. Крайният резултат в мача фиксира Момчил Кинов. В 89 минута той се възползва максимално от получения пас от дълбочина и се озова очи в очи с вратаря. Нападателят го финтира и оплете коженото кълбо в мрежата.

С постигнатата победа отборът на „Янтра“ събра актив от 50 точки. Следващият им мач е гостуване в Трявна.