

Крими
Габровски спортист се размина на косъм с най-страшното!
Преди малко повече от месец един от младите, надеждни и обещаващи габровски спортисти, футболният талант Ивайло Илиев, познат на по-близките си приятели с прякора „Джо“, беше нападнат и жестоко пребит от неизвестен в центъра на областния град.
Нанесеният му побой можеше да коства най-ценното – неговия собствен живот, тъй като извършителят на деянието го ударил с твърд предмет по главата, причинявайки му фрактура на черепа. За щастие най-лошото при подобни инциденти този път не дойде!
Нападението над габровеца се случило в тъмната част на денонощието, на паркинг в близост до ул.“Аврам Гачев“, докато отключвал колата си, за да се прибере вкъщи. Бил сам, когато нападателят го причакал и изненадал в гръб, нанасяйки му удар по главата с твърд предмет, след което избягал от мястото на престъплението.
След инцидента Ивайло първоначално потърсил лечение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово. Състоянието му обаче наложило транспортиране в столична болница, където претърпял сложни операции и му поставили титаниеви импланти на лицето.
Днес здравословното му състояние се подобрява и се възстановява. Той отново има силното желание да тренира и практикува това, което може най-добре, забавлявайки се на футболния терен.
Шокът от преживяното за него самия, семейството му и приятелите обаче за огромно съжаление остава. Екип на „Габрово Нюз“ разговаря с Ивайло Илиев, който ни разказа за ужаса и лицето на агресията, можещо да срещне всеки в българското общество. Ето какво сподели той:
„На 23 години съм. Играя футбол от както се помня. Колкото и да е било трудно, каквито и лишения да съм правил в името на играта, винаги ще съм благодарен на този спорт и на „Янтра“ – Габрово, клубът който съм защитавал през целия си живот.
За нещастие преди известно време претърпях нападение, което за малко не се оказа фатално. Случката е доста нетипична за нашия тих и иначе спокоен град Габрово.
Колкото и нереално да ми се струва, все пак е факт, че бях причакан пред собствения си автомобил, при което бях атакуван в гръб и ударен с тъп метален или дървен предмет в главата от неизвестен извършител, а резултатът от действията му – общо 4 фрактури на скулата, орбитата на черепа и левия синус.
След побоя ми последва постъпване в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, от която бях прехвърлен и опериран в „Токуда“ в София. Направени ми бяха редица изследвания, медикаментозни лечения. И накрая ми извършиха нелека, неизбежна оперативна намеса, с цел избягване на по нататъшни проблеми със зрението ми и възвръщане характерните за мен черти на лицето, част от което вече са поставени титаниеви импланти винтове и планка. За мое щастие операцията премина успешно и без усложнения.
В момента се намирам в процес на възстановяване, който върви добре. Изключително съм щастлив, че постепенно се връщам към нормалния си ритъм на живот и отново мога да тренирам, заедно до съотборниците си, да съм близо до семейството и приятелите си.
По много лош и грозен начин разбрах как животът ти може да бъде отнет за един момент от някой, който не съм сигурен дали заслужава да живее, след като е способен на такова зверство.
Нямам обяснение за нападението над мен. Някои биха казали, че е станало заради момиче или нещо от този сорт, но мога да заявя, че от 6 години имам приятелка, която много обичам и държа на нея. Мотивите за стореното не са ми известни.
Нямам неуредени сметки за разчистване. Хората, които ме познават, могат да потвърдят, че не съм конфликтна личност, а дори и когато съм изпадал в подобни ситуации винаги сме се справяли със силата да думите, а не на жестокостта и насилието.
Разчитам много на органите на реда да открият нападателя ми, за да може да бъде подведен под отговорност за действията си и да понесе наказанието, полагащо се по закон за такова деяние.
Искам да изкажа огромната си благодарност на доц. д-р Антон Джоров, както и на целия екип от болница „Токуда“ за техния професионализъм и медицински способности.
Да благодаря на семейството ми, което през цялото време беше неотлъчно до мен в най-тежките моменти.
Благодарен съм и на верните приятели, които предлагаха помощта си по всяко едно време, както и на всички други, които изказаха подкрепа и съпричастност към мен“, заяви от първо лице за случилото се Ивайло Илиев.
Жалба в полицията за случилото се не е подавана. *Публикуваната информация е актуализирана в 15.45 часа*
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Икономикапреди 4 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Икономикапреди 4 дни
Реч за състоянието на Съюза
-
Любопитнопреди 4 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour завладя Севлиево
-
Културапреди 4 дни
„Вечери на изпятата поезия“ в Габрово
-
Културапреди 3 дни
Излезе най-новото издание на Исторически музей – Дряново
-
Културапреди 4 дни
Унгарка спечели „Сребърна хлопка“ от Панаира на занаятите
-
Новинипреди 3 дни
Габрово събира експерти на дискусия за боровата процесионка
-
Кримипреди 3 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи