Новини
Няма непочистени пътища в Габровско
Няма непочистени пътища в Габровско. Проходът Шипка е проходим при зимни условия. Температурата на въздуха там е 4 °С. Височината на снежната покривка е около 65 см. Пътното платно е обработено и опесъчено. Остава в сила забраната за движение на МПС с обща маса над 12 тона.
Пътят за м. Узана е почистен и проходим при зимни условия. Духа слаб южен вятър. Видимостта е добра. Температурата на въздуха там в този час е 4 градуса.
Пътищата за Севлиево, Трявна, Дряново и селата са обработени, опесъчени и са проходими при зимни условия.
Доставката на електрическа енергия е нормална. Няма потребители, лишени от ток. Основните дейности относно транспорт, водоснабдяване, топлоподаване и снабдяване на населението с хляб, хранителни и други основни стоки сe изпълняват в рамките на нормалната дейност при зимни условия.
Учениците, подлежащи на задължително обучение и живеещи в населени места, в които няма училища през учебната 2015/2016 година са транспортирани до ОУ „Хр. Ботев“, СОУ „Р. Каролев” и СОУ „Отец Паисий”, ОУ „Цанко Дюстабанов” и водят нормален учебен процес.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Радослав Първанов е новият председател на СБЖ – Габрово

Съюзът на българските журналисти в Габрово има нов председател. Това е кореспондентът на Българската телеграфна агенция в Габрово Радослав Първанов, който беше избран по време на годишното отчетно-изборно събрание.
Форумът се проведе в националния пресклуб на БТА в Габрово, където от две години насам местните журналисти провеждат своите заседания и събития.
Пред членовете на СБЖ – Габрово досегашният председател Христо Петров представи доклад за дейността на дружеството през 2025 година и подробен финансов отчет. Събранието реши Христо Петров да продължи участието си в ръководството на габровското дружество като секретар, а Михаела Стоянова да продължи да представлява контролния съвет на организацията.

По време на заседанието бяха обсъдени организационни въпроси и идеи за възможни инициативи през настоящата година. Журналистите коментираха актуални теми, касаещи професионалната работа в област Габрово, като бе разгледан и конкретен казус, чието решение предстои да бъде намерено.
Ръководството на СБЖ – Габрово с благодарност припомни приноса на дългогодишния председател Тотка Полякова, която постави солидни основи в работата на дружеството. След нейното оттегляне две последователни години председателското място заемаше Христо Петров, журналист в „Габрово нюз“, който положи усилия за укрепване на организацията и развитие на професионалната общност.
Пред присъстващите новоизбраният председател на СБЖ – Габрово Радослав Първанов сподели, че поема поста с отговорност, ще продължи добрите традиции и да работи за утвърждаване ролята на организацията.


Култура
Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.
Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.
Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.
Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.


Крими
Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.
Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.
Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.
От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.
Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

-
Любопитнопреди 6 дниГаброво търси новите лица на смеха
-
Кримипреди 2 дниИван Халкин застава начело на полицията в Габрово
-
Любопитнопреди 3 дниВсяко „да“ носи своята загуба: една теория за избора
-
Новинипреди 3 дниПриключи ремонтът на плувния басейн в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“
-
Икономикапреди 3 дни2026: Годината на големия тест за България. Ще станем ли по-богати?
-
Кримипреди 3 дниВнимание: Зачестяват опитите за телефонни измами в Габровско!
-
Икономикапреди 2 дниMarket tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж
-
Икономикапреди 3 дниНад 900 данъчни декларации вече са подадени в НАП – Габрово










