Свържи се с нас

Новини

26 отбора участват в коледния турнир по футбол в Севлиево

Published

on

снимка: Община Севлиево, Архив

снимка: Община Севлиево, Архив

За поредна година Община Севлиево организира Коледен турнир по футбол за ученици. Тази година в надпреварата ще се включат 26 отбора, а за първи път и ученици от 3-ти до 4-ти клас, информира Мирела Ганчева от местната общинска администрация.

Отборите са разделени в 5 възрастови групи от 3-ти до 12 клас. Срещите ще се играят в спортна зала „Дан Колов“, всеки ден от 13.00 до 17.00 часа.

Учениците от селата ще играят в сряда, 16 декември, от 9.00 до 13.00 часа. На 20-ти декември ДЮШФ организира турнир по футбол за децата от детските градини с начален час 9.30.

За всички участници в турнира Община Севлиево е осигурила сладки награди, а за победителите и изявени млади таланти – грамоти.

Програма:

14-ти декември /понеделник/

13.00 часа – 11-12 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 12
13.30 часа – 11-12 клас – ПГТМ с. Градница – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 11
14.00 часа – 9-10 клас – СОУ „Васил Левски” – 9 – СОУ „Васил Левски” – 10
14.30 часа – 9-10 клас – ПГТМ с. Градница – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 9
15.00 часа – 7 – 8 клас – I-во ОУ „Христо Ботев” – СОУ „Васил Левски”
15.30 часа – 7 – 8 клас – II-ро ОУ „Стефан Пешев” – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров”
16.00 часа – 9-10 клас – ПГТМ с. Градница – СОУ „Васил Левски” – 10
16.30 часа – 9-10 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 10

15-ти декември /вторник/

13.00 часа – 11-12 клас – ПГТМ с. Градница – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 12
13.30 часа – 11-12 клас – СОУ „Васил Левски” – ПГ „Марин Попов“
14.00 часа – 9-10 клас – СОУ „Васил Левски” – 10 – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 9
14.30 часа – 9-10 клас – СОУ „Васил Левски” – 9 – ПГ „Марин Попов“
15.00 часа – 7 – 8 клас – I-во ОУ „Христо Ботев” – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров”
15.30 часа – 7- 8 клас – II-ро ОУ „Стефан Пешев” – СОУ „Васил Левски”
16.00 часа – 9-10 клас – ПГТМ с. Градница – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 10
16.30 часа – 9-10 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 9

16-ти декември /сряда/

Основни училища – села

5-8 клас
9.00 часа – ОУ „В. Левски” – с. Шумата – ОУ „Св.Св. К. и Методий”- с. Душево гр. А
9.30 часа – ОУ „Солунски братя”- с. Крамолин – ОУ „В. Левски” – с. Шумата гр. А
10.00 часа – ОУ „Ем. Станев” – с. Ряховците – ОУ „Св.Св. К. и Методий”- с. Градница гр. Б
10.30 часа – ОУ „Св.Св. К. и Методий”- с. Душево – ОУ „Солунски братя”- с. Крамолин гр. А

Мач за класиране на 3-то и 4-то място

11.00 часа – Класиралият се на 2-ро място от гр. А – Класиралият се на 2-ро място от гр. Б

Финал

11.30 часа – Победителят от група А – Победителят от група Б

16-ти декември /сряда/

13.30 часа – 3 – 4 клас – I-во ОУ „Христо Ботев“ – СОУ „Васил Левски”
14.00 часа – 5 – 6 клас – I-во ОУ „Христо Ботев” – СОУ „Васил Левски”
14.30 часа – 3 – 4 клас – СОУ „Васил Левски” – II-ро ОУ „Стефан Пешев”
15.00 часа – 5 – 6 клас – СОУ „Васил Левски” – II-ро ОУ „Стефан Пешев”
15.30 часа – 3 – 4 клас – II-ро ОУ „Стефан Пешев“ – I-во ОУ „Христо Ботев”
16.00 часа – 5 – 6 клас – II-ро ОУ „Стефан Пешев“ – I-во ОУ „Христо Ботев”

17-ти декември /четвъртък/

13.00 часа – 11-12 клас – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” 11 – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 12
13.30 часа – 11-12 клас – ПГТМ с. Градница – СОУ „Васил Левски”
14.00 часа – 9 -10 клас – СОУ „Васил Левски” – 9 – ПГТМ с. Градница
14.30 часа – 9 -10 клас – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 9 – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 10
15.00 часа – 11-12 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГТМ с. Градница
15.30 часа – 11-12 клас – СОУ „Васил Левски” – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 11
16.00 часа – 9-10 клас – ПГ „Марин Попов“ – СОУ „Васил Левски” – 10
16.30 часа – 9-10 клас – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” 10 – СОУ „Васил Левски” – 9

18-ти декември /петък/

13.00 часа – 11-12 клас – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” 12 – СОУ „Васил Левски”
13.30 часа – 11-12 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 11
14.00 часа – 7 – 8 клас – I-во ОУ „Христо Ботев” – II-ро ОУ „Стефан Пешев”
14.30 часа – 7 – 8 клас – СОУ „Васил Левски” – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров”
15.00 часа – 9-10 клас – ПГ „Марин Попов“ – ПГТМ с. Градница
15.30 часа – 9-10 клас – СОУ „Васил Левски” – 9 – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 9
16.00 часа – 9-10 клас – СОУ „Васил Левски” – 10 – ПГМЕТ „Ген. Ив. Бъчваров” – 10
16.40 часа – Награждаване и закриване на турнира.

Обявяване на победители и призьори, и награждаване ще се извършва след изиграването на срещите в съответната възрастова група. Всички отбори трябва да бъдат на игралното поле за връчване на грамоти и получаване на награди.

Регламент: Играе се 2 полувремена по 12 минути за всички възрастови групи. Отборите са от 5+1 състезатели за Основните училища от селата, 3-4 и 5-6 клас, за останалите групи 4+1 състезатели. Допускат се неограничен брой смени.

Всеки отбор задължително представя списък на състезателите, съдържащ: трите имена, рождена дата и клас. Списъкът е заверен от директора на училището, медицинското лице и преподавателя по физическо възпитание и спорт.

Отбори без ръководител – преподавател по физическо възпитание и спорт не се допускат на терена.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Пияна жена с голям джип помете морал и промили посред бял ден

Published

on

Изминалият уикенд в област Габрово не мина спокойно откъм пътни инциденти и криминални деяния. Това става известно от полицейската сводка за днешния 20 юли, оповестена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В събота, 18 юли, около 15.40 часа, на улица „Иванка Горова“ автопатрулен екип на тревненската полиция спрял за проверка криволичещ автомобил „Форд F150“, управляван от 40-годишна местна жителка.

„Ароматът“ и външният ѝ вид насочили веднага полицаите, че преди дамата да се метне зад волана е имало употреба. Тестът с техническо средство отчел изумителните 2,44 промила алкохол в количеството издишан въздух, които изобщо не ѝ попречили да седне да кара по улиците на града.

На нарушителката бил издаден талон за медицинско изследване, а в указания срок тя се явила, за да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

По-малко от два часа по-късно, около 17.20 часа, отново в РУ-Трявна постъпил сигнал за пътнотранспортно произшествие на улица „Ангел Кънчев“. На място се установило, че катастрофата е станала между лек автомобил „Фолксваген Поло“, управляван от 24-годишна жена от село Айдемир, и мотопед, управляван от 57-годишен тревненец.

При инцидента водачът на мотопеда получил счупване на фаланга. Пробите за алкохол на участниците са отрицателни, а произшествието е обслужено по административен ред.

Ден по-рано, в петък, 17 юли, около 08.30 часа, в районното управление в Трявна бил получен сигнал за случай на вандализъм, който бил моментално разкрит. Касаело се за 40-годишен мъж, който унищожавал цветни насаждения, около 100 на брой, в парка пред ЖП-гарата, собственост на Община Трявна.

Пристигналият полицейски екип веднага заловил извършителя на деянието. По случая е заведена преписка по член 216 от Наказателния кодекс, който третира унищожаването или повреждането на чуждо имущество.

В Севлиево пък в петъчни следобед, 17 юли, около 14.00 часа, екип на полицията спрял за проверка мотопед „Ямаха“, управляван от 31-годишен местен жител. При справката в информационните масиви на МВР се оказало, че превозното средство не било регистрирано по надлежния ред.

При проверката в мотопеда била открита и иззета суха зелена листна маса, реагирала положително при извършения полеви наркотест за марихуана. По случая също е образувано бързо производство.

Зареди още

Новини

С купа и медали се завърнаха шахматистите на ШК „Орловец 1997“

Published

on

Купа, два златни и един бронзов медал спечелиха шахматистите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово Йоан Велчев, Кристиян Василев и Стефан Тотев в шахматния турнир „Купа Световен ден на шаха“, който се проведе в Казанлък.

14-годишният Йоан Велчев, който постигна 6,5 точки от 7 възможни се нареди първи в целия турнир и заслужено грабна купата и златния медал.

12-годишният Кристиян Василев, който постигна 4,5 точки, се нареди първи във възрастовата група на 13-годишните и пети в генералното класиране и спечели златен медал.

13-годишният Стефан Тотев също постигна 4,5 точки, което го нареди трети във възрастовата му група и шести в генералното класиране и му отреди бронзов медал.

Достойно се представи и 7-годишният Стелян Пелеев от ШК „Орловец 1997“, който участва в Б турнира за деца до 9 години.

С 3 точки Стелян се нареди пети във възрастовата група „Детска градина“ с равен брой точки с третия и получи предметна награда, каквато организаторите бяха осигурили, освен за призьорите, и за всички деца от най-малката възрастова група.

Зареди още

Новини

Правителството ще отпусне средства за ремонт на Паметника на свободата

Published

on

Министерският съвет одобри финансиране в размер на 3 151 475 евро за реставрация на Паметника на свободата.

Средствата ще бъдат отпуснати на Министерството на културата за обезпечаване на сключен договор за изпълнение на реставрационни и консервационни дейности и строително-монтажни работи по всички части на работен проект за обект: „Реставрация и консервация на фасадите на Паметника на свободата на връх „Шипка“ в ПИ с идентификатор 83199.1.1, землището на гр. Шипка, община Казанлък, област Стара Загора“.

Предоставянето на средствата ще осигури необходимата финансова обезпеченост за започване изпълнението на проекта. Паметникът на свободата на връх Шипка е един от най-разпознаваемите символи на българската държавност, свободата и националната памет.

Обектът е недвижима културна ценност с национално значение и представлява културно- историческо наследство с изключителна обществена значимост. Неговото опазване е задължение на държавата, произтичащо както от Закона за културното наследство, така и от обществения интерес за съхраняване на националната историческа памет.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица