Свържи се с нас

Новини

Младежка музикална вечер в ИМКА

Published

on

снимка: ИМКА

снимка: ИМКА

В средата на тази седмица пред сградата на ИМКА в Габрово се проведе младежка музикална вечер ”Traffik light party”!

Организатор на инициативата са доброволците от Младежка банка Габрово, домакинствана от ИМКА Габрово.

Събитието е част от кампанията за набиране на средства за фонда на Младежка Банка Габрово, който ще бъде използван за финансиране на младежки идеи и проекти.

Вечерта протече с много изненади, танци, музика и игри.

Доброволците на Младежката банка се бяха погрижили за доброто настроение на гостите със специално приготвени летни безалкохолни коктейли и много смях.

Надяваме се тази наша инициатива да стане традиция и да успяваме да събираме все повече младежи от Габрово на едно място и заедно да се веселим и споделяме идеи. Това сподели координатърът на Младежка Банка за Габрово Иво Тепавски.

снимка: ИМКА

снимка: ИМКА

Равносметката на вечерта – около 50 младежи посетиха събитието и бяха събрани 164,03 лева, които са дарение за фонда на Младежка Банка за Габрово и ще бъдат използвани за финансиране на младежки проекти и инициативи. Процедура за набиране на проекти ще стартира през септември.

снимка: ИМКА

снимка: ИМКА

Мисията на Младежка банка в Габрово е да развива и популяризира младежкото лидерство, дарителство и включване в различни дейности в полза на общността. Поканени са младежи от целия град!

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Габрово застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности

Published

on

На 21 ноември, когато отбелязваме Деня на християнското семейство, габровци ще имат възможност да се включат в едно вдъхновяващо и добротворно събитие. От 19.00 часа в хотел „Мак“ ще се проведе благотворително парти, чиято цел е да подкрепи създаването на първия спортен център за деца със специални потребности в Габрово.

Центърът ще предлага напълно безплатни занимания, терапии и подкрепа за децата и техните семейства. Каузата обединява усилията на хотел „Мак“ и спортен клуб „Равен старт“, а събитието се осъществява с медийната подкрепа на „Габрово Нюз“.

Гостите на вечерта ще се насладят на богата музикална програма, изпълнена с танци, усмивки и доброта. На сцената ще се изявят талантите от Музикална школа „Талеви“ и Танцова формация „Габрово“, а зад пулта ще застане диджей Краси Цонев.

„Нека заедно покажем, че добротата и грижата за другите са най-силният будител на нашето време. Заповядайте – да споделим тази топла, вдъхновяваща и добротворна вечер!“, сподели Десислава Тодорова, управител на хотел „Мак“.

Предвиден е куверт за вход, като всички средства от него ще бъдат насочени към финансирането на бъдещия център за деца със специални потребности в града.

Зареди още

Новини

Детската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена

Published

on

Детската площадка зад Регионалната библиотека „Априлов-Палаузов“ в Габрово ще бъде цялостно обновена, съобщиха от местната общинска администрация. Дейностите по ремонта ѝ започнаха още днес, 13 ноември.

Целта е модернизация на съществуващата детска зона. Проектът предвижда пълна подмяна на остарелите и амортизирани детски съоръжения и настилки.

Предвидено е и пълно подновяване на зоните за сядане чрез поставяне на ново екстериорно обзавеждане, съобразено с парковата среда и нуждите на посетителите.

Във времето на ремонтните работи, достъпът до детската площадка ще бъде ограничен, информират от ОП „Благоустрояване“.

Зареди още

Крими

Хванаха габровец с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица