Новини
Повишава се интересът в Габрово към програмата за саниране
Повишава се интересът към участие Национална програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради в Габрово, информираха от местната общинска администрация.
До момента регистрираните сдружения на собственици, с цел участие в програмата са 40, а 26 са заявленията за интерес и финансова помощ, като броят им нараства, 12 са сключените договори за целево финансиране.
Вече са избрани фирмите изпълнители за техническото и енергийното обследване на сградите. Рамковите споразумения с тях ще бъдат подписани до края на следващата седмица. Предстои да бъде избран изпълнител за всеки от 12-те обекта:
1.Габрово, квартал Русевци, блок №5, ул. Найден Геров №58, 60, 62, 64
2.Узана, гр. Габрово, ул. Спортна 3, вх. А,Б,В
3.Габрово, Св.Св.Кирил и Методий №№7 и 9
4.Сдружение на собствениците Люляк , бул. Могильов № 83, 85, 87
5.Прохлада 7911 – гр. Габрово, ул. Прохлада №7-9-11
6.гр.Габрово , ул.Мир 25
7.Габрово, ул.Йосиф соколски 037, вх.в и вх.г
8.Катюша – гр. Габрово, бул. Могильов №84
9.Щастливеца, гр. Габрово, ул. Младост №№2,4,6 и 9
10. ЖБ Камчия, гр.Габрово – ул.Орловска 139
11. Гр.Габрово – жк Петър Падалски 6
12. Блок Бедек Чумерна 20 – 26 – гр. Габрово
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

-
Кримипреди 2 дниЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Кримипреди 3 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Любопитнопреди 4 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 7 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Културапреди 3 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 6 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 3 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона
-
Любопитнопреди 23 часаЧестита Нова 2026 година, скъпи читатели!







