Свържи се с нас

Крими

Двама „ало схемаджии“ в ареста

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Двама „ало схемаджии“ се озоваха в тревненския арест, след акция на местната полиция, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В събота, около 15.30 часа, в тревненската полиция бил получен сигнал от 85-годишен местен жител, който съобщил, че на домашния си телефон получил съмнително обаждане. Възрастният мъж обяснил, че е бил потърсен от лице, представящо се за куриер. Мнимият куриер съобщил, че му носи колет от чужбина, но за да го получи, тревненецът трябвало да плати 2000 лева.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни и заградителни действия и малко по-късно същия ден, в района на жп гарата, в момент на предаване на „пратката“, полицаи задържали 41-годишен мъж, който е многократно осъждан за кражби и измами, и 28-годишна жена от Павликени.

Двамата се придвижвали с лек автомобил „Опел Астра“. Установено бил, че „ало схемаджията“ бил неправоспособен и управлява МПС в рамките на едногодишния срок от наложено му по административен ред наказание за същото нарушение.

Двамата били задържани за срок до 24 часа. Работата по случая продължава.

За последните десет дни това е трети случай на установени извършители на измами в региона. 41-годишен плевенчанин бе задържан в Габрово, близо до жилището на възрастен мъж, от когото поискал 20 000 лв. за лечението на пострадало при катастрофа дете, а 60-годишен мъж от Бургас бе привлечен в качеството на обвиняем за престъпление по чл. 209, ал.1 от НК, след като получил 1000 лв. от 82-годишна жена от Трявна за спешна операция на внучката й.

От полицията отново припомнят основното правило за недопускане на подобен род престъпления: при получаване на съмнително обаждане, незабавно да се потърси начин за контакт с близките и да се подаде сигнал в полицията.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

Published

on

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.

В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Зареди още

Крими

След сбиването в Габрово: МВР предупреждава срещу насаждане на омраза!

Published

on

Във връзка със създалото се обществено напрежение по повод възникналия конфликт на 19 юни 2026 г. между група мъже, прераснал в сбиване, старши комисар Илиян Иванов – директор на Областна дирекция на МВР- Габрово, изразява категоричната позиция, че проявите на саморазправа, агресия и нарушаване на обществения ред са недопустими.

Недопустимо е и възникнали междуличностни конфликти да бъдат използвани за насаждане на напрежение, противопоставяне или омраза между отделни групи от обществото, включително и такива на етническа основа.

Под ръководството на Районна прокуратура- Габрово, Областната дирекция на МВР продължава да извършва оперативно-издирвателни мероприятия по установяване на свидетели и разпити на очевидци с оглед изясняване на цялостната фактическа обстановка по конкретния случай.

Основен приоритет за служителите на МВР е пълното и обективно изясняване на фактите и обстоятелствата по всеки един случай на противоправни деяния, установяването на извършилите и предприемането на всички предвидени в закона мерки спрямо тях.

ОДМВР- Габрово продължава да изпълнява своите правомощия безпристрастно и в съответствие със закона, с цел гарантиране на обществения ред и сигурността на всички граждани.

Зареди още

Крими

Прокуратурата с още подробности за мелето на пазара и отправи призив

Published

on

Под ръководството на Районната прокуратура в Габрово продължава разследването по повод сбиването на 19 юни в районна на кооперативния пазар в града.            

До момента по делото са извършени множество действия по разследването и са разпитани част от установените свидетели. На Областна дирекция на МВР – Габрово са възложени оперативно-издирвателни мероприятия за установяване самоличността и на други очевидци, като с оглед резултата от тях предстоят разпити и на тези лица.

Приобщени са записи от видеокамери в района на инцидента, като по отношение на тях предстои да бъде назначена видео и аудиотехническа експертиза. Поискана е информация и от ЕЕН 112.

Изясняват се причините за възникналия конфликт, като събраните до момента доказателства не сочат той да е на етническа основа. Изискана е и медицинската документация от прегледите на пострадалите лица и след получаването ѝ предстои назначаване на съдебно-медицинска експертиза за уврежданията, които са получили в резултат на сбиването.

Едно от пострадалите лица продължава да бъде на стационарно лечение в МБАЛ-Габрово.            

Усилията на разследващите под ръководството на Районна прокуратура – Габрово са насочени към  детайлното изясняване на всички факти и обстоятелства, довели до възникването и ескалацията на конфликта, за да бъдат подведени под наказателна отговорност виновните лица.

Досъдебното производство беше образува за това, че на 19 юни т.г., в Габрово, в района на Централен кооперативен пазар е възникнал конфликт между група мъже – на възраст от 30 до 65 години, който е прераснал в сбиване.

Прокуратурата обръща внимание, че междуличностни конфликти не следва да бъдат използвани за насаждане на напрежение, противопоставяне или омраза между отделни лица и групи от обществото.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица