Свържи се с нас

Новини

Благотворителен концерт на ЖБД „Майчина грижа“ за Благовещение

Published

on

снимка: Женското благотворително дружество"Майчина грижа”

снимка: Женското благотворително дружество“Майчина грижа”

Женско благотворително дружество „Майчина грижа“ Ви кани на 25 март от 18.30 ч. в Художествената галерия “Христо Цокев” – Габрово на традиционния Благотворителен концерт по случай Благовещение – празник на Дружеството.

В програмата участват:

МЪЖКИ ХОР ПРИ ХРАМ „СВЕТА ТРОИЦА” ДИРИГЕНТ БИСТРА МАМУЛЕВА
ВОКАЛНА ГРУПА ПРИ ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „Св.Св. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” И
НЧ „АПРИЛОВ – ПАЛАУЗОВ 1861”
ДИРИГЕНТИ : ЕЛЕНА НАЗЪРОВА И ДЕТЕЛИНА ГАТЕВА

Изпълнения на възпитаници на „Музикалното сдружение” при НЧ „Априлов – Палаузов 1861” преподаватели: Бистра Мамулева и Елена Назърова.

ХРИСТОФОР МИХАЙЛОВ

Смесен хор „Априлов – Палаузов”при НЧ „Априлов – Палаузов 1861” гр. Габрово
Диригент : ЕЛЕНА НАЗЪРОВА
Корепетитор: ЮЛИЯ ГОЛЕМАНОВА
Вок. педагог : РАДКА КАНДЕВА

„Да изправим Пламен Войнов на крака“.
Благотворителният концерт на ЖБД „Майчина грижа” бележи началото на благотворителната кампания за събиране на средства за възстановяването на Пламен Войнов.

Пламен Войнов е на 35 години, баща на две деца, разведен. През август 2010 г. при нелеп инцидент Пламен счупва 3 прешлена на врата, вследствие на което получава увреждане на гръбначния мозък, довело до парализа на ръцете и краката. С рехабилитация за 2 години постига огромен напредък, но през това време почива баща му и сега сам с майка си, с минимални доходи, продължава да се бори за здравето си. Пламен е одобрен за лечение в руска клиника за стволово лечение, но средствата, които са необходими са непосилни за него.

Женското  благотворително дружество „Майчина грижа” обяви банкова сметка за дарения:

ОББ АД , BG08UBBS80021057428930, BIC KOD UBBSBGSF -Пламен Ангелов Войнов

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Виктор Меразов е Спортист на Габрово за 2025 година

Published

on

Завоювалият златото при младежите до 21 години от първенството на планетата на Световната киокушин федерация в Саудитска Арабия Виктор Меразов е №1 в класацията „Спортист на Габрово“ за 2025 година. Той получи отличието си кмета на Община Габрово Таня Христова на стилна церемония, който се проведе в зала „Възраждане“. Новината съобщи електронното спортно издание sport-gabrovo.com.

Специален гост на събитието беше световноизвестният цирков акробат и еквилибрист Енчо Керязов – създател на фондация, която подкрепя талантливите деца на България. Неговото присъствие бе вдъхновяващо послание към всички млади таланти, че пътят към върха започва от вярата в собствените сили.

Изборът на Виктор Меразов за „Спортист №1 на Габрово“ е напълно заслужен. Габровският талант изпраща една много силна година. Той беше и осминафиналист при мъжете на Световното първенство на Международната федерация по карате (IFK) в Лайпциг, Германия и бронзов медалист от Световната купа за младежи в Камчия. Стана държавен шампион за мъже и бе определен за най-добър състезател в мъжкия профил от Българската карате киокушин федерация за 2025-та година. Награден бе и на ежегодната тържествена церемония „Спортист на годината на НСА“, като в тази класация зае второто място.

Цялата статия за Спортист на Габрово за 2025 година, както и кои останаха негови подгласници можете да прочетете оттук.

Зареди още

Крими

Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Published

on

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.

На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.

В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.

При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.

Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.

По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.

Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил  „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.

Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни  производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.

Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на  опасен рецидив.

Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица