Свържи се с нас

Новини

Областният обяви принципите и приоритетите в работата си

Тунелът под Шипка е сред основните приоритети на областния управител Николай Григоров

Published

on

снимка: Областна администрация - Габрово

снимка: Областна администрация – Габрово

Областният управител на Габрово Николай Григоров представи принципите, които ще следва и заложените приоритети в програмата му. Това той направи  на първата си официална среща с местните медии, в качеството си на областен управител, на която беше внесена повече ясното по отношение на работата му на поста, дейностите, които се продължават от предшественика му и това, което предстои пред областната администрация.

Пред журналистите Николай Григоров сподели, че сред принципите, които ще го ръководят в дейността му като областен управител ще бъдат спазването на законите, приемствеността, тясната връзка с бизнеса, икономизиране на дейността на областната администрация и диалогът с гражданите.

„Всички действия на областния управител, държавните институции и общините трябва да бъдат подчинени на принципа на законността и категорично ще го спазвам. Компромис със законите и действащите наредби няма да има. Всичко, което моите предшественици и администрацията са правили, правят и което са започнали – ще бъде довършено. Хубавите неща ще бъдат продължени. Няма да се опитвам да руша неща, които са изградени, нито ще отричам това, което са направили хората преди мен“, заяви областният управител Григоров.

По думите му Областната администрация и област Габрово трябва да се отворят повече към бизнеса. „Това е и в духа на новото правителство. Трябва да направим така, че да представим добре нашата област“, заяви още той.

От казаното стана ясно, че през двете седмици, откакто е на поста е провел срещи с четиримата кметове от област Габрово, като е бил намерен общ език и са ясни основните теми и приоритети, по които заедно ще работят. „Проблемите не са малко. Аз и институцията, която ръководя трябва да им помогнем, за да им се решат проблемите“, добави още Николай Григоров.

Той декларира и своето намерение за създаване на обществен съвет към областния управител. „Кой ще присъства в него, статута, функциите, правата и задълженията – предстои заедно да се опитаме да изчистим. В Габрово има достатъчно на брой активни граждани и институции, които могат да присъстват, но все пак ще се опитаме заедно да видим опита от подобни обществени съвети. С какво може такъв един съвет да бъде полезен и какви конкретни предложения може да дава за решаване на проблеми, а не да се прави тип форум „говорилня“, каза още Григоров.

Тунелът под Шипка е сред основните му приоритети, но не пожела да обяви повече подробности, като се аргументира с това, че на по-късен етап от неговата работа ще бъде свикана специална среща по отношение на тунела под Стара планина, на която да бъдат коментирани въпросът и ангажиментите, които той би поел.

Като по-краткосрочен приоритет пред себе си областният посочи завършването на ремонтните дейности по сградата на НТС – то и изрази надежда, че те ще бъдат приключени в рамките на тази календарна година.

На следващо място Григоров посочи като приоритет проблеми, свързани с общините – най-вече в областта на пътната и водната инфраструктура.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

ДГ „Явор“ отбеляза Деня на Земята с „Азбука на щастието“

Published

on

„Азбука на щастието“ бе мотото на инициативата , с която ДГ „Явор“ отпразнува Деня на Земята.

В парка „Колю Василев – Обов“ усмихнати деца и родители се срещнаха, за да си спомнят как се случват приятелствата.

Бяха организирани няколко къта със занимания по интереси „Йога“, „забавно рисуване с пръсти“, „Ритъм и ударни инструменти“, „Весела паяжина“.

Рисунки върху асфалтовите алеи украсиха Деня на всички. Естествено, децата получиха подаръци от учителите – балони и специална книжка, посветена на празника.

Дейностите бяха част от проект на МОН, посветен на благополучието на децата.

Зареди още

Крими

Над 1 000 нарушения за скорост в региона само за седмица

Published

on

Общо 1 004 нарушения на скоростните режими бяха установени при полицейска операция, проведена през изминалата седмица в област Габрово. Резултатите от нея бяха обявени от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

От 15 до 21 април в габровския регион, както и в цялата страна, се проведе полицейска операция за контрол на скоростта по пътищата. Точките за контрол бяха съобразени по време и място с интензивността на движението и наличието на предпоставки за управление на МПС с превишена скорост.

Приоритетно се обхващаха местата и участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия, настъпили най-често поради несъобразена скорост.

От 00.00 до 23.59 часа на 19 април се проведе „24-часов маратон – Скорост“. Пътните полицаи използваха всички налични технически средства за контрол на скоростта както в светлата, така и в тъмната част на денонощието.

Операцията имаше за цел да фокусира вниманието към превишената скорост – една от основните причини за тежки катастрофи с жертви и ранени.

На 19 април по време на „24-часовия маратон – Скорост“ бяха констатирани 214 нарушения на скоростните режими.

В останалите дни от седмицата са установени общо 790 нарушения, като 546 са нарушенията в населени места и 244 в извън населени места.

Пътнотранспортните произшествия, настъпили през първото тримесечие на годината на територията на областта, които са в резултат от движение със скорости, превишаващи максимално допустимите и несъобразени с конкретните пътни и атмосферни условия, са общо 31, като 28 са с материални щети и 3 тежки ПТП с 5 ранени.

През изминалата година издадените фишове за нарушение на скоростните режими са общо 31 407, информират още от полицията.

Зареди още

Култура

Призови места за учениците на Цветан Радков от „Фолклорни приумици”

Published

on

Ученици на преподавателя по китара и тамбура Цветан Радков се завърнаха с награди от XVIII Регионален детско-юношески конкурс за певци и инструменталисти „Фолклорни приумици”.

В конкурсната програма на форума в Червен бряг участваха над 110 талантливи деца от 14 населени места, разпределени в направленията: класическа музика, музикален фолклор, народно пеене.

Наградите присъди компетентно жури от специалисти: Елка Недялкова, Румен Тодоров и Валентин Недялков, преподаватели в НУИ „Панайот Пипков“ – Плевен. Призови места за възпитаниците на Школата по китара и тамбура при НЧ „Развитие-1870”.

Златни медали спечелиха Велизара Костова, Дамян Иванов и Китарен оркестър. Второ място заслужи Калоян Маринов. На трето място журито класира Александра Денчева и Калоян Костов.

Призови награди спечелиха и учениците на Цветан Радков от Габрово – Бетина Делуди, Вероника Бойчева и Ивана Петкова. С поощрения бяха отличени двете камерни групи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица