Свържи се с нас

Новини

Шампионска титла за младшата възраст на ръгби клуб „Янтра“

Published

on

снимка: sport-gabrovo.com

снимка: sport-gabrovo.com

За това информира sport-gabrovo.com.


Продължава доминацията на ръгби клуб „Янтра“ при подрастващите. За четвърта поредна година момчетата до 14 години на габровския клуб (родени 1999/2000 год.) триумфираха с титлата за своята възраст. Възпитаниците на старши-треньора Георги Петков и помощника му Пенчо Пройчев бяха най-добри на финалите по Ръгби 10, проведени на терена на РК“Локомотив“ в столицата, и не дадоха на никой да им отмъкне шампионския трофей.

В битката за отличията участваха осем отбора от страната, преодолели ситото на квалификациите. В предварителната група младите габровски ръгбисти победиха „Левски“ (София) с 25:0, „Орлите“ (Свиленград) с 30:0 и „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 20:5, и това им осигури участие в мача за титлата. В битката за златните медали момчетата от „Янтра“ се изправиха срещу домакините от „Локомотив“ (София). Този двубой завърши при резултат 25:10 в полза на габровския отбор.

Заедно с шампионския трофей отборът на „Янтра“ спечели и още две купи. Едната беше за най-добро нападение, а другата стана притежание на капитана Илия Димитров, който беше топ реализатор на финалите с общо 11 есета (55 точки).

Новите-стари шампиони на България са Димитър Лалев, Румен Минчев, Любослав Славчев, Йордан Джаджев, Калоян Тодоров, Радослав Хубанов, Андреян Александров, Стефан Стойчев, Георги Златанов, Илия Димитров – капитан.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица