Свържи се с нас

Новини

Ден на здравословното хранене и готвене с деца в Габрово

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Ден на здравословното хранене и готвене с деца под надслов “Традициите не остаряват” ще се проведе за поредна година с ученици от трети и четвърти клас на училищата от Габровска област. Този петък от 13.30 часа на площад “Възраждане “ в Габрово децата ще приготвят здравословна храна и ще участват в спортни игри.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Във връзка с Европейската година на активния живот на възрастните хора и солидарността между поколенията ще бъдат демонстрирани стари здравословни рецепти в рамките на кулинарната изложба “Кулинарно пътуване в миналото”. Своите гозби ще ни представят и бабите от читалище “Христо Ботев” в  с. Гарван.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

“Игри без пари” е наименованието на кръга от състезанията, където децата ще покажат какви стари игри са научили от своите баби и дядовци. По забавен начин участниците  ще научат повече за здравословното хранене в кръга за готвене, ще се посветят на спорта. Не само победителите, а всички участници ще получат награди от Европейския информационен център “Европа директно”.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Организаторите на събитието Областна администрация Габрово и Европейският информационен център “Европа директно” Габрово при Габровската търговско-промишлена палата съвместно с Регионалния инспекторат на образованието, Министерството на младежта и спорта, Регионалното сдружение на общините “Централна Стара планина” и Регионалния съюз на болниците “Стара планина”, които Ви канят да присъствате и да се забавлявате заедно с всички.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Събитието e подкрепено от общините в областта и е включено в програмата на Фестивала на ученето през целия живот в Габрово.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица